Bydgoszcz
3C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 4 • L 3
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZdjęcia dawnej Bydgoszczy w formacie 3D i RetroPortrety. Kolejna Niedziela Handlowa w Śródmieściu!
frymark bydgoszcz
13.07.2019 | 15:03

Zdjęcia dawnej Bydgoszczy w formacie 3D i RetroPortrety. Kolejna Niedziela Handlowa w Śródmieściu!

Początek 14 lipca o godzinie 11:00.

Na zdjęciu: Niedzieli Handlowej towarzyszy frymark organizowany przy ulicy Gdańskiej.

Fot. Błażej Bembnista

Historia będzie motywem przewodnim kolejnej Niedzieli Handlowej, która odbędzie się już jutro, 14 lipca. Bydgoszczanie będą mogli zobaczyć wyjątkowe fotografie przedstawiające miasto sprzed lat, a także skorzystać z atrakcji rodem z lat 20. ubiegłego wieku.

W centrum miasta pojawią się stereoskopy, dzięki którym będzie można zobaczyć wyjątkowe ujęcia z lotu ptaka, a na nich: teatr przy placu Teatralnym, zachodnią pierzeję, kamienice przy ulicy Mostowej czy synagogę. Nie zabraknie również ujęć starego Kanału Bydgoskiego czy zieleni z początku XX wieku.

Ale to nie koniec historycznej oferty na niedzielę. Bydgoscy fotograficy przygotują w parku Kazimierza Wielkiego „RetroPortret Bydgoszczan”. Będzie można obserwować przy pracy Piotra Gutkowskiego, Dawida Miszewskiego oraz Katarzyny Grys. Każdy z nich zaprezentuje inną technikę fotograficzną. Do zdjęć pozować będzie nieformalna grupa rekonstruktorów w stylizacji z lat 20. i 30., gdy Bydgoszcz ponownie znajdowała się w granicach państwa polskiego. „Zachęcamy wszystkich do wspólnych zdjęć w parku i we wnętrzach Hotelu Bohema oraz restauracji Weranda” – zachęcają organizatorzy.

Wspomniany hotel i restauracja są jednymi z partnerów akcji. Tradycyjnie już bowiem sklepy przy ulicach: Długiej, Dworcowej oraz Gdańskiej będą czynne w niedzielę od 11:00 do 15:00. Tradycyjnie już Niedzielę Handlową uzupełni frymark przy ulicy Gdańskiej (na placu przed Drukarnią).

Przed wspomnianą restauracją Weranda odbędzie się pokaz Podwórko Tajemnic – Bydgoszcz 1920. Będzie można również – o godzinie 13:00 – posłuchać krótkiej historii budowy zachodniej pierzei. W samej restauracji dostępne będzie z kolei śniadanie w stylu lat 20. „W hotelu Bohema będzie można zobaczyć karty menu sprzed stu lat, posłuchać muzyki z patefonu i zajrzeć do jedynej w mieście palarni cygar” – wyliczają organizatorzy.

W ramach Niedzieli Handlowej, która rozpocznie się o godzinie 11:00, zaplanowano również konkurs – najlepsze zdjęcie zostanie nagrodzone zaproszeniem na wieczór przy butelce wina z przekąskami do Werandy.

O szczegółach wydarzenia informowaliśmy także w czwartek.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści