Bydgoszcz
3C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 4 • L 3
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPrzed nami kolejna niedziela handlowa w centrum. Będą otwarte sklepy i zdjęcia starej Bydgoszczy w 3D
hotel bohema
11.07.2019 | 14:21

Przed nami kolejna niedziela handlowa w centrum. Będą otwarte sklepy i zdjęcia starej Bydgoszczy w 3D

Na zdjęciu: Tak jak i w czerwcu, głównym centrum wydarzeń drugiej niedzieli handlowej będzie park Kazimierza Wielkiego.

Fot. BB

W tę niedzielę, 14 lipca przypada kolejna druga niedziela handlowa w centrum. Poza otwartymi sklepami, na odwiedzających tego dnia Stare Miasto i Śródmieście czeka mnóstwo atrakcji.

W najbliższą niedzielę sklepy w obszarze między Długą, Dworcową i Gdańską będą otwarte w godzinach od 11:00 do 15:00. Elementem uzupełniającym niedzielny handel jest jak zwykle Frymark na Gdańskiej oraz wiele innych wydarzeń.

Zobacz również:

Nowy Port ożywi Śródmieście

Głównym tematem lipcowej edycji niedzieli handlowej jest historia. Spacerujący po Starym Mieście i Śródmieściu będą mogli obejrzeć stare, trójwymiarowe zdjęcia Bydgoszczy dzięki stereoskopom, które będą przemieszczać się po rejonie centrum. Na fotografach zobaczą sporo ujęć z lotu ptaka, przedstawiających dawny teatr miejski, zachodnią pierzeję, kamienice na Mostowej czy zburzoną podczas II wojny światowej synagogę. Będzie można też zobaczyć przebieg starego kanału, a także zieleń miejską w wydaniu z początków XX wieku.

Historia Bydgoszczy to także organizowane przez Bydgoskie Centrum Informacji spacery z przewodnikiem. W tę niedzielę odbędzie się on pod nazwą „Biegiem Brdy” – zbiórka o godz. 12:30 (obowiązują zapisy online na stronie tickeo.pl). Imprezą niezwiązaną z historią, ale także wartą odwiedzenia jest odbywający się od 12:00 na Wyspie Młyńskiej festiwal FoodTrucków. Pobyt w centrum można zakończyć koncertem w ramach Rzeki Muzyki w amfiteatrze przy Operze Nova.

Hotel Bohema i restauracja Weranda wraz z Galerią Retro zapraszają natomiast na niezwykłą podróż w czasie do Bydgoszczy lat 20. i 30. XX wieku. W trakcie Drugiej Niedzieli Handlowej, przy Fontannie Potop i w klimatycznych wnętrzach hotelu i restauracji czeka wiele atrakcji związanych z dwudziestoleciem międzywojennym. W parku Kazimierza Wielkiego zostanie zorganizowana sesja zdjęciowa „RetroPortret Bydgoszczan”. Podczas wydarzenia będzie można obserwować pracę Piotra Gutkowskiego i zapoznać się z techniką mokrego kolodionu. Dawid Miszewski (Analog Bydgoski) odkryje przed uczestnikami tajemnice fotografii halogenowosrebrowej. W przedsięwzięciu weźmie również udział Katarzyna Grys (Grys Fotografia), która wykona sesje zdjęciową w technice cyfrowej oraz w podczerwieni. Do zdjęć pozować będzie nieformalna grupa rekonstruktorów w stylizacji z lat 20. XX wieku.

Z okazji Drugiej Niedzieli restauracja Weranda zaprasza również na wyjątkowe RetroŚniadanie w stylu lat 20. W menu znajdzie się polski śledź matias z remuladą z selera oraz piklowaną cebulką dymką, klasyczna sałatka jarzynowa z polskich warzyw korzennych, gzik z cebulą i szczypiorkiem oraz świeży ogórek kompresowany w czarnym bzie. Do śniadania serwowane będzie domowe pieczywo i woda mineralna. Cena zestawu – 15 zł. Posiłek będzie można zjeść na trawie w parku. Na najlepsze zdjęcie zrobione podczas RetroŚniadania z historią czeka zaproszenie od „Werandy” na wieczór przy butelce wina z przekąskami.

We wnętrzach Hotelu Bohema pokazane natomiast zostaną karty menu sprzed stu lat. – Posłuchacie też muzyki z patefonu i zajrzycie do jedynej w mieście palarni cygar, by odkryć historię  Bydgoskiej Fabryki Cygar – zachęcają organizatorzy. Przed restauracją odbędzie się natomiast pokaz kolejnego etapu makiety Podwórka Tajemnic – Bydgoszcz 1920, a o 13:00 przy makiecie przeprowadzony zostanie krótki wykład o historii Zachodniej Pierzei.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści