Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja BydgoszczZDMiKP podał plan zmian w ruchu na Wszystkich Świętych
Fordońska Bydgoszcz
22.10.2020 | 11:13

ZDMiKP podał plan zmian w ruchu na Wszystkich Świętych

Na zdjęciu: Co roku w dzień Wszystkich Świętych największe utrudnienia panują w rejonie cmentarza przy Wiślanej. W tym roku ich natężenie będzie zależeć nie tylko od stanu epidemii, ale również od utrudnień związanych ze zwężeniami na Wiaduktach Warszawskich.

Fot. Jakub Soboczyński

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o zmianach w organizacji ruchu w rejonie bydgoskich cmentarzy. Zostaną one wprowadzone w okresie dnia Wszystkich Świętych.

Jak podaje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od soboty, 31 października do poniedziałku, 2 listopada. – Prosimy o uważne spoglądanie na znaki. Zmiany dotyczą bowiem nie tylko kierowców spoza Bydgoszczy ale również samych mieszkańców – podkreśla rzecznik. W piątek, 23 października ZDMiKP podał też plan funkcjonowania komunikacji miejskiej – CZYTAJ WIĘCEJ.

Warto dodać, że z uwagi na zwiększającą się liczbę zakażeń koronawirusem władze państwowe zachęcają, by zwyczajowe odwiedzanie cmentarzy w okresie 1 listopada rozłożyć w czasie – na razie nie zapowiadają one jednak zamknięcia nekropolii.

Zaplanowane zmiany ze wskazaniem cmentarzy:

Cmentarz przy ulicy Wiślanej: Przy największej bydgoskiej nekropolii będą obowiązywać spore zmiany w ruchu. Drogowcy wprowadzą ruch jednokierunkowy na Wiślanej w stronę cmentarza (na odcinku od Fordońskiej do Więcka) oraz na ulicy Więcka (od Wiślanej do Skandynawskiej) w stronę Skandynawskiej. Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Fordońskiej (jezdnia południowa, odcinek od skrzyżowania z Kapliczną do skrzyżowania z Wiślaną), Wiślanej (po stronie wschodniej) oraz Więcka.


CZYTAJ WIĘCEJ: Zwężenie na Wiaduktach Warszawskich. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy


Drogowcy zapowiadają też wyznaczenie miejsc parkingowych na ulicy Wiślanej (na odcinku od posesji nr 4 do Więcka) – ze sposobem parkowania równolegle do krawężnika i czasową likwidację dróg dla rowerów. ZDMiKP radzi, by w dni zwiększonego ruchu w rejonie Wiślanej korzystać z objazdu ulicami Przemysłową, Witebską i Wyszogrodzką. Na skrzyżowaniach Fordońskiej z Kapliczną, Sochaczewską i Wiślaną ruch będzie sterowany przez policję.

Cmentarz-Wilana_2020-1

Cmentarze przy ulicy Artyleryjskiej i Ludwikowo: Organizacja ruchu będzie zmieniana w dwóch etapach. W pierwszym (od piątku, 30 października do soboty, 31 października) drogowcy wprowadzą nakaz skrętu w prawo z ulicy Rynkowskiej w ulicę Pileckiego.

W drugim etapie (od 31 października do 2 listopada) obowiązywać będą następujące zmiany:

a) utrzymanie zakazu zatrzymywania się na Artyleryjskiej;
b) czasowa likwidacja ścieżki rowerowej przy ulicach: Pileckiego, Zaświat, Zygmunta Augusta i Artyleryjskiej;
c) wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Rynkowskiej (dopuszczony kierunek ruchu Pileckiego -> Putza);
d) wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ulicy Rynkowskiej po stronie zachodniej (na odcinku od skrzyżowania z Pileckiego do wjazdu na cmentarz) oraz po stronie wschodniej (od wjazdu na cmentarz do ulicy Putza);
e) wprowadzenie zakazu postoju (po stronie wschodniej od końca oznakowania poziomego w postaci linii podwójnej ciągłej do wjazdu na cmentarz);
f) wyznaczenie miejsc parkingowych równolegle do krawężnika na ulicy Rynkowskiej po stronie zachodniej – odcinek od wjazdu na cmentarz do ulicy Putza;
g) wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ulicy Putza i Ludwikowa (od Putza do lasu) po obu stronach jezdni;
h) wyłączenie z ruchu odcinka ulicy Ludwikowo od Putza do wjazdu na teren PESY;
i) wyznaczenie jednokierunkowego objazdu lasem dla pojazdów wyjeżdżających z obszaru przy cmentarzu przy ulicy Rynkowskiej;
j) wygrodzenie na ul. Zaświat skraju rampy kolejowej.

Uwaga! Drogowcy dodają, że dzięki uprzejmości PESY w dniu 1 listopada zostanie umożliwione parkowanie pojazdów na parkingach firmy przy ulicy Pileckiego. Przypominają również, że przejście dla pieszych przez torowisko pomiędzy cmentarzami przy Zaświat i Ludwikowo podobnie jak w latach ubiegłych jest zabronione.

ZDMiKP podał plan zmian w ruchu na Wszystkich Świętych

Zobacz również:

Telewizja pokaże kulisy rozbiórek przy rondzie Bernardyńskim

Cmentarz przy ulicy Kcyńskiej: na ulicy Łabiszyńskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (dopuszczony kierunek ruchu: Szubińska -> Kcyńska), podobnie będzie na ulicy Kcyńskiej:

  • na odcinku od Łabiszyńskiej do Żwirki i Wigury ruch będzie odbywał się w kierunku skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury – z wyjazdem wyłącznie w kierunku ulicy Szubińskiej;
  • na odcinku od Łabiszyńskiej do Gnieźnieńskiej ruch będzie odbywał się wyłącznie w kierunku skrzyżowania z Gnieźnieńską

Cmentarz przy ulicy Jaskółczej: ruch jednokierunkowy na ulicy Jaskółczej – na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Żwirki i Wigury a skrzyżowaniem z ul. Gnieźnieńską ruch wyłącznie w kierunku Gnieźnieńskiej – oraz wprowadzenie zakazu zatrzymywania się po stronie północnej; na ulicy Kossaka – ruch jednokierunkowy w kierunku Gnieźnieńskiej (pomiędzy Gnieźnieńską a Żwirki i Wigury) oraz zakaz zatrzymywania się po stronie południowej.

Cmentarz przy ulicy Chojnickiej: wprowadzenie „zakazu zatrzymywania się” na ulicy Wiejskiej, na odcinku od Chełmżyńskiej do Deszczowej po obu stronach jezdni.

Cmentarz przy ulicy Toruńskiej: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ulicy Spokojnej – po stronie zachodniej – bez obowiązujących odstępstw oraz na ulicy Bełzy – po stronie południowej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cienistą do skrzyżowania z ulica Spokojną.

Cmentarz przy ulicy Stawowej: wyznaczenie miejsc parkingowych na ulicy Stawowej ze sposobem parkowania równolegle do krawężnika (po stronie południowej – na odcinku od przystanku autobusowego do ulicy Lotników). ZDMiKP przypomina, że z uwagi na trwające roboty drogowe ulica Stawowa na odcinku od ks. Schulza do Władysława IV jest nieprzejezdna.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments