Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZmarł Piotr Machalica. Przypominamy jego niedawne spotkanie w Bohemie [ARCHIWUM VIP-a]
14.12.2020 | 14:14

Zmarł Piotr Machalica. Przypominamy jego niedawne spotkanie w Bohemie [ARCHIWUM VIP-a]

Zdjęcia: Wojtek Łowicki Grupa DEIX FOTO

W poniedziałek, 14 grudnia zmarł aktor i wykonawca piosenki aktorskiej Piotr Machalica. W ramach Archiwum VIP-a przypominamy jego wizytę w Bydgoszczy.

Podczas ubiegłorocznego spotkania z cyklu Artyści w Bohemie bohaterem wieczoru był właśnie Piotr Machalica. W rozmowie z Tomaszem Raczkiem opowiadał nie tylko o swoich scenicznych kreacjach i kierowaniu Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Wspomnieniami wrócił do czasów szkolnych: opowiadał, jak froterował podłogi w Teatrze Narodowym, gdzie grał jego ojciec Henryk Machalica i o przygodach, które spotkały go, gdy pracował w izbie wytrzeźwień.

Aktor, który doskonale interpretował m.in. piosenki Wojciecha Młynarskiego, Bułata Okudżawy czy Georges’a Brassensa, dał się też namówić, aby zaśpiewać  przy akompaniamencie fortepianu. Jak zawsze był też czas na wspólne zdjęcia i autografy. Spotkanie zwieńczyła  wykwintna czterodaniowa kolacja. Z racji, że aktor pochodził z południa Polski, szef kuchni Restauracji Weranda zaskoczył urzekającą podniebienie nową odsłoną takich tradycyjnych potraw jak kwaśnica czy golonka.

Piotr Machalica zmarł w wieku 65 lat. W mediach społecznościowych pożegnała go między innymi Krystyna Janda: – Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści