Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany na liniach międzygminnych kursujących w gminie Osielsko. Będą dodatkowe kursy

Dodano: 16.03.2022 | 09:48

Na zdjęciu: Na linii 93 od 1 kwietnia zostaną uruchomione dwa dodatkowe kursy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od 1 kwietnia nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów na liniach międzygminnych na terenie gminy Osielsko.

Jak informuje urząd gminy, zmiany obejmą kursy na liniach 93, 94, 95 i 98. Na liniach 93 i 95 wprowadzono dwa dodatkowe kursy: na 93 będą to kursy z Dworca Leśne o godzinach 7:05 i 15:05 w dni powszednie oraz analogiczne z terenu gminy, a na 95 będą to kursy w dni powszednie po godzinie 7:00 i 20:00. Na linii 94 uruchomione zostanie jedno dodatkowe połączenie (z Dworca Leśne o godzinie 6:10 w dni powszednie) a na linii 98 jeden z kursów wydłużono do Bożenkowa. – Miło nam również poinformować, że odtąd wszystkie autobusy linii 94 będą kursowały przez Maksymilianowo – zaznacza Gmina Osielsko.

Podbydgoska gmina zaznacza, że zmiany są wynikiem potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców, choć ich zakres jest bardzo ograniczony. – Wynika to z braków taboru autobusowego będącego z dyspozycji miasta Bydgoszczy – dodaje Adam Biegański, główny specjalista ds. dróg gminy Osielsko. Jak podkreślił ZDMiKP w Bydgoszczy, zaproponowane zmiany nie wymagają dysponowania do ruchu dodatkowych pojazdów.

Za dodatkowe kursy zapłaci gmina Osielsko. Zarząd dróg zaznacza, że będzie to kwota w wysokości niemal 500 tysięcy złotych – całkowita dotacja z budżetu gminy na rzecz miasta Bydgoszczy wyniesie zatem ponad 3,1 miliona złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments