[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zmiany na ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Stanie się od przyszłego roku drogą wojewódzką

Dodano: 27.09.2022 | 10:08

Na zdjęciu: Ulica Nakielska stanie się drogą wojewódzką.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Od przyszłego roku ul. Nakielska stanie się drogą wojewódzką. Ma to ułatwić pozyskanie środków unijnych na rozbudowę.

Duże inwestycje drogowe mogą być finansowane w oparciu o środki zewnętrzne. W związku z tym w ubiegłym roku Urząd Miasta Bydgoszczy wystąpił do marszałka województwa o nadanie statusu drogi wojewódzkiej ciągowi ulic Nakielskiej i Łochowskiej, aż do węzła Miedzyń. Wyłącznie drogi o takim statusie mogą być rozbudowywane w oparciu o fundusze unijne dla regionów.

26 września 2022 roku sejmik województwa przyjął stosowną uchwałę. Zmiana kategorii bydgoskiej ulicy umożliwi miastu aplikację o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego w perspektywie finansowej 2021-2027.

Prace na Nakielskiej zostały podzielone na trzy odcinki:

  • odcinek Łochowska-Nasypowa (zakończono konsultacje z mieszkańcami i jeszcze w tym roku planowany jest przetarg na projekt wykonawczy i budowlany)
  • odcinek wiadukt-Nasypowa (prowadzone są konsultacje z PKP na temat połączenia inwestycji z rozbudową linii kolejowej)
  • odcinek Nasypowa-Rondo Grunwaldzkie (zakończono konsultacje z mieszkańcami i planowane są warianty poprzecznych przekrojów ulicy, ale bez wyburzeń)

Obecnie trwają również prace związane z doświetlaniem przejść dla pieszych na wysokości ul. Chłodnej, zmianami organizacji ruchu m.in. przy ul. Wrocławskiej i remontowane są chodniki w różnych częściach miasta.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arturooo
Arturooo
6 miesięcy temu

Zróbcie w końcu światła na nakielskiej na wysokości Park Hotel. Od 10 lat mieszkańcy proszą o to. Ile jeszcze osób ma być potrąconych na przejściu dla pieszych? Na pasach dla pieszych na wysokości przystanku tramwajowego Nakielska- Wrocławska nie jedna osoba była potrącona a także dzieci idace do szkoły jedno auto sie zatrzyma drugie rozpędzone przejeżdża. Barierki oddzielające pasy nic nie dają, ograniczenie prędkości do 40 tez nic nie dają. Gnaja po 80-90 km/h. Zajmijcie się tą sprawą. Dodam jeszcze ze w większości tragedii sa winni kierowcy z Nakła.

Marek
Marek
6 miesięcy temu

Ruch jest jak na autostradzie cały dom mi sie trzęsie a mury pękają. To jak puszczą jeszcze samochody ciężarowe to kamienica runie na bank. Spać po nocach nie można od nocnych autobusów bo co chwilę wstrząsy i latam na tapczanie.

Leszek
Leszek
5 miesięcy temu

Na toruńskiej kilka lat temu się pozbyliśmy, ale tiry dalej jeżdżą.. 40 stki nikt nie przestrzega Jakoś drogówka nie ma zainteresowania.. O fotoradarach nie ma mowy. Na wysokości toruńska 22 jest przejście dla pieszych, ale wypadków tu nikt nie rejestruje. Autostrada, 25 tys samochodów na dobę! Beruski obiecywał zakaz wjazdu do miasta dla tirów, no ale po wyborach już zapomniał o temacie..