Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany na ulicy Podwale. Dzięki nim na Starym Mieście będzie bezpieczniej
08.06.2021 | 10:03

Zmiany na ulicy Podwale. Dzięki nim na Starym Mieście będzie bezpieczniej

Na zdjęciu: Po wybudowaniu progu zwalniającego na ulicy Podwale piesi mają być bezpieczniejsi.

Fot. Klaudia Karczmarek

ZDMiKP informuje o zmianach na ulicy Podwale. Od jutra (9 czerwca) do czwartku, 17 czerwca jej fragment będzie zamknięty z uwagi na budowę progu zwalniającego. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych w tej części Starego Miasta.

Realizacja progu zwalniającego na ulicy Podwale to efekt starań bydgoskich społeczników. W 2019 roku na zespole ds. bezpieczeństwa drogowego Dariusz Falkowski, wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy zgłosił problem nadmiernej prędkości pojazdów poruszających się staromiejską uliczką. Po zamknięciu Starego Rynku dla ruchu pojazdów na Podwalu zaczęło pojawiać się więcej aut, które w wielu wypadkach znacząco przekraczały prędkość. Było to o tyle niebezpieczne, że Podwale jest także uczęszczanym traktem pieszym – zwłaszcza w weekendy, ponieważ w rejonie ulicy znajdują się popularne lokale (m.in. Point czy Kubryk), a także jest to miejsce, gdzie imprezowicze wsiadają do taksówek.

Propozycja Falkowskiego została zaakceptowana przez ZDMiKP, lecz do jej realizacji potrzeba było niemal dwóch lat. Realizacja progu zwalniającego na wysokości „Kubryka” wymagała bowiem uzgodnienia m.in. z miejskim konserwatorem zabytków. Ostatecznie wyspowy próg zwalniający, wykonany z kamienia, powstanie w najbliższych dniach. Jak informują drogowcy, od środy, 9 czerwca do czwartku 17 czerwca odcinek ulicy Podwale pomiędzy Krętą a Magdzińskiego zostanie zamknięty, a na jej pozostałej części wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana w organizacji ruchu.

Ulica Podwale na czas prac będzie dwukierunkowa od strony ulic Magdzińskiego i Grodzkiej aż do miejsca prowadzonych robót – przekazuje ZDMiKP. Poniżej prezentujemy schemat zmian.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści