Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja BydgoszczRuch na Toruńskiej po nowemu. Zobacz, co się zmieniło [ZDJĘCIA]
11.04.2022 | 13:24

Ruch na Toruńskiej po nowemu. Zobacz, co się zmieniło [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Od dziś (11 kwietnia) na ulicy Toruńskiej w rejonie Perłowej obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Zamknięto jezdnię w stronę Łęgnowa (południową) – ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią północną, a przy siedzibie MWiK powstało minirondo, a przy skrzyżowaniu z Nowotoruńską – tymczasowy przejazd.

Zmiany na ulicy Toruńskiej wiążą się z trwającą budową nowych mostów (tramwajowego i drogowego) Kazimierza Wielkiego. A konkretnie – z towarzyszącą im przebudową torowiska wzdłuż ulicy Perłowej (POZNAJ SZCZEGÓŁY PRAC). W poniedziałek, 11 kwietnia zamknięto ruch na jezdni południowej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Spokojną do wjazdu na osiedle Łuczniczki. Ruch na Toruńskiej w obu kierunkach został poprowadzony jezdnią północną. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podkreśla, że jezdnia południowa na tym odcinku służy wyłącznie do obsługi ruchu lokalnego oraz dojazdu do prywatnych posesji, bloków i szkoły.

Przejazd z południowej na północną jezdnię Toruńskiej jest poprowadzony przez tymczasowe rondo, które powstało na wysokości siedziby Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Powrót na jezdnię południową następuje dopiero na wysokości rozwidlenia Toruńskiej z Nowotoruńską. I tu ważne zastrzeżenie – skręt w lewo w kontynuację ulicy Toruńskiej (rejon ul. Filmowej i ogródków działkowych) jest niemożliwy.

Zmiany Toruńska Bydgoszcz – co z ruchem na Spokojnej?

Drugi istotny element wprowadzonych od poniedziałku zmian to organizacja wyjazdu z ulicy Spokojnej. Wyeliminowano z niej skręt w prawo. Kierowcy jadący w stronę ronda Toruńskiego będą skręcali w lewo w południową jezdnię ul. Toruńskiej (nie będą przejeżdżali – jak zazwyczaj – przez torowisko) i nią dotrą do wspomnianego ronda w rejonie budynku MWiK.

Drogowcy podkreślają, że kierowcy przy pokonywaniu tymczasowych przejazdów przez torowisko muszą zwrócić uwagę na kursujące tramwaje. Pierwsze godziny funkcjonowania organizacji pokazują jednak, że na wysokości Perłowej kierujący pokonują torowisko przez rozjazd pomiędzy jezdniami Toruńskiej. Sytuację zarejestrował na filmie jeden z bydgoskich motorniczych.

Zmiany na Toruńskiej będą obowiązywały aż do jesieni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments