Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 16 • L 16
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaZmiany w komunikacji międzygminnej. Linia sezonowa ma się zmienić w całoroczną
autobus_ linia międzygminna 99 - kierunek Nowa Wieś Wielka_ przystanek plac Kościeleckich - SF
19.03.2019 | 13:33

Zmiany w komunikacji międzygminnej. Linia sezonowa ma się zmienić w całoroczną

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Linia 99 kursowała do tej pory w okresie wakacyjnym od pętli na placu Kościeleckich do Nowej Wsi Wielkiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z autobusowej linii międzygminnej 99. Dotychczasowa linia sezonowa ma wkrótce jeździć przez cały rok.

Od dłuższego czasu trwały rozmowy w tej sprawie między przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy a wójtem Nowej Wsi Wielkiej Wojciechem Oskwarkiem. Wójt potwierdza, że porozumienie jest już blisko. – Rozmowy trwają i są na finalnym etapie. Niebawem prawdopodobnie podpiszemy umowę  – mówi wójt Oskwarek.

Jak się dowiadujemy, autobusy linii 99 wyjadą na trasę 1 maja, choć był plan, aby ich kursowanie zaczęło się już od początku kwietnia. Na przeszkodzie stanęły jednak względy finansowe. Linia będzie kursować do końca tego roku, po czym jej popularność i opłacalność zostaną poddane analizie. Niebawem mają zostać ustalone szczegóły dotyczące kosztów finansowych całego przedsięwzięcia. Do tej pory funkcjonowanie linii opłacały gmina Nowa Wieś Wielka, miasto Bydgoszcz i Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy.

Współpraca między Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej a gminą Nowa Wieś Wielka trwa od 2015 roku. Od tego czasu w okresie wakacyjnym autobusy linii 99 kursowały od pętli na placu Kościeleckich do Nowej Wsi Wielkiej, a po drodze zatrzymywały się na rondach Kujawskim i Inowrocławskim, na Jana Pawła II (przy Ziemskiej oraz Wąbrzeskiej) oraz w Stryszku, Brzozie, Chmielnikach (także w dwóch miejscach), Prądocinie i Januszkowie. Linia cieszyła się popularnością zwłaszcza z powodu dowozu na obleganą w okresie wakacyjną plażę w Chmielnikach. W 2016 r., w jednen z weekendów z kursów tej linii skorzystało nawet ok. dziewięć tys. osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści