[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zmiany w ruchu na Focha. Budowa drogi dla rowerów wkracza w końcową fazę

Dodano: 17.11.2020 | 10:07

Na zdjęciu: Postępy prac przy budowie drogi dla rowerów przy ulicy Focha.

Fot. ZDMiKP

Trwa budowa drogi dla rowerów przy ulicy Focha – na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do mostów Solidarności. Roboty wkraczają w końcową fazę – od dziś (17 listopada) pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do stacji benzynowej. Poznaliśmy też datę zakończenia inwestycji.

Nowa trasa dla jeżdżących jednośladami powstaje po południowej stronie ulicy Focha. Będzie ona miała charakter wydzielonej drogi dla rowerów, która rozpocznie się przy rondzie Grunwaldzkim, a zakończy przy mostach Solidarności. Na samej przeprawie droga dla rowerów zostanie wydzielona na chodniku za pomocą oznakowania poziomego, a ruch pomiędzy operą i pl. Teatralnym ma odbywać się na wspólnej jezdni na zasadach ogólnych. Warto dodać, że infrastruktura dla rowerzystów powstała już po północnej stronie Focha na odcinku Grottgera – Multikino.

Budowa wydzielonego ciągu rowerowego wymagała jednak zmiany geometrii jezdni. Te prace w większości zostały już wykonane. Od stacji benzynowej do mostu Solidarności przeprowadzono już roboty związane z uzbrojeniem podziemnym, pojawiły się krawężniki, podbudowa przyszłej nawierzchni a miejscami również płyty chodnikowe. Prace kontynuowane są w rejonie ulicy Czartoryskiego. W tym miejscu usuwane były nieprzewidziane w dokumentacji kolizje wodociągowe i teletechniczne.


CZYTAJ TAKŻE: Tomasz Gollob wygrał z koronawirusem!


Trwająca od końca sierpnia inwestycja na Focha wymusiła wprowadzenie licznych zmian w organizacji ruchu. Ulica została zwężona i pojawiły się na niej ograniczenia prędkości, a na moście – od strony opery – zamknięty został ruch pieszych. Drogowcy zapowiadają jednak kolejne zmiany w ruchu.

Od dziś (17 listopada) rozpoczynamy prace rozbiórkowe jezdni, chodników oraz zatok autobusowych na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do stacji paliw – informuje rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński. Kierowcy na tym odcinku mogą spodziewać się zwężenia jezdni i ograniczenia prędkości. Na czas prac przesunięty zostanie też przystanek autobusowy Rondo Grunwaldzkie, znajdujący się przy ulicy Focha. Zostanie on przeniesiony o kilkanaście metrów w kierunku stacji benzynowej.

Okoński zapewnia, że za tydzień, przy dobrej pogodzie pracownicy rozpoczną układanie nowej nawierzchni. – Zakończenie robót planowane jest na 8 grudnia – podaje rzecznik. Realizacja infrastruktury dla rowerzystów na jednej z głównych ulic Bydgoszczy pochłoną blisko trzy miliony złotych – lecz podobnie jak niedawno zakończona inwestycja na Kruszwickiej budowa drogi dla rowerów jest współfinansowana z środków unijnych w wysokości 600 tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments