Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -4 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZnamy lokalizację pierwszego bydgoskiego sklepu socjalnego
25.03.2021 | 10:43

Znamy lokalizację pierwszego bydgoskiego sklepu socjalnego

Na zdjęciu: Pierwszy sklep socjalny w Bydgoszczy powstanie w Śródmieściu.

Fot. Pixabay

Znamy lokalizację pierwszego w Bydgoszczy sklepu socjalnego. Jak poinformowała zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, powstanie on w pomieszczeniu przy ulicy Śniadeckich 63.

Idea sklepu socjalnego pojawiła się po raz pierwszy w Wiedniu. Później upowszechniła się one także w innych krajach na zachodzie Europy. Zakłada ona, że z jego oferty będą mogły skorzystać osoby w trudnej sytuacji materialnej, zagrożone samotnością oraz wykluczeniem społecznym. Otrzymają oni specjalną kartę, uprawniającą do nabycia produktów w cenach o połowę niższych, niż w normalnej sprzedaży. Pomysł utworzenia takiego miejsca w Bydgoszczy pojawił się kilka tygodni temu. Z inicjatywą wyszła radna Koalicji Obywatelskiej Joanna Czerska-Thomas.

Dla mnie bardzo ważne jest, aby osoby, których nie stać na najpotrzebniejsze artykuły, mogły je kupować z godnością. Aby nie musiały prosić czy żebrać, bo to odbiera człowiekowi poczucie wartości, ale właśnie kupować w sklepie socjalnym – powiedziała. Ratusz przychylił się do pomysłu i zapowiedział dalsze działania w tej kwestii.

Na czwartkowej (25 marca) konferencji prasowej zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz zakomunikowała, że sklep socjalny zostanie otwarty w lokalu po sklepu sportowym w kamienicy pod adresem Śniadeckich 63 (położonej przy skrzyżowaniu Dworcowej i Królowej Jadwigi, nieopodal przebudowywanego na mieszkania dawnego Hotelu Brda). – Ta inicjatywa znakomicie wpisuje się w politykę społeczną miasta. Oferta sklepu socjalnego będzie skierowana do tych bydgoszczanek i bydgoszczan, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. W sklepie będzie można nie tylko zrobić zakupy, ale także uzyskać pomoc socjalną – powiedziała Waszkiewicz.

Punkt powstanie w ramach pierwszej ogólnopolskiej sieci sklepów socjalnych Spichlerz, prowadzonej przez fundację Wolne Miejsce. Z jego oferty mogą już skorzystać potrzebujący mieszkańcy Katowic.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bua
bua
8 miesięcy temu

Pomysł i wypowiedzi roją się od absurdów. Wypiszę dwa: – „z jego oferty będą mogły skorzystać osoby w trudnej sytuacji materialnej, zagrożone samotnością oraz wykluczeniem społecznym” – osoby w trudnej sytuacji materialnej – zrozumiałe; osoby „zagrożone samotnością oraz wykluczeniem społecznym” – co oznaczają te sformułowania i jak się mają do pomocy materialnej? – „Otrzymają oni specjalną kartę, uprawniającą do nabycia produktów w cenach o połowę niższych, niż w normalnej sprzedaży.”, „Dla mnie bardzo ważne jest, aby osoby, których nie stać na najpotrzebniejsze artykuły, mogły je kupować z godnością. Aby nie musiały prosić czy żebrać, bo to odbiera człowiekowi poczucie wartości,… Czytaj więcej »

Powiązane treści