Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
14C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZnamy oferty na budowę basenu na Kromera. Ratusz zaoszczędzi!
15.03.2019 | 13:19

Znamy oferty na budowę basenu na Kromera. Ratusz zaoszczędzi!

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądał nowy basen przy SP 67. Zaprojektowała go pracownia Metropolis ze Szczecina.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trzy firmy zgłosiły chęć wykonania basenu przy szkole podstawowej nr 67 w Fordonie. Co ważne, dwie z nich są niższe niż zakładany przez miasto budżet.

Przetarg na budowę pływalni ciągnie się od siedmiu miesięcy – postępowanie ogłoszono 1 sierpnia ubiegłego roku. Wydział Zamówień Publicznych urzędu miasta musiał wielokrotnie przesuwać termin otwarcia ofert ze względu na liczne pytania potencjalnych wykonawców. Ostatecznie nastąpiło to dziś (15 marca).

Zobacz również:

Ruszył przetarg na budowę basenu w Fordonie

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy – Alstal, Ebud i Strabag. Najważniejszą informacją z otwarcia ofert jest fakt, że dwie firmy zaproponowały za wykonanie prac cenę niższą, niż zakładał ratusz. Urząd miasta zamierza przeznaczyć na budowę basenu 37 milionów złotych – Strabag zaproponował 32,8 miliona, a Ebud – 34,8 milionów. Oferta Alstalu – wykonawcy Nowej Astorii – przekracza zakładany budżet o 5 milionów złotych. Wszyscy oferenci zaproponowali 7 lat odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady. Oznacza to, że miasto będzie mogło wybrać ofertę bez konieczności dokładania pieniędzy z budżetu miasta.

Projekt wielofunkcyjnego basenu wraz z salą fitness i siłownią wykonała szczecińska firma projektowa Metropolis. Kompleks będzie wyposażony w trzy niecki: basen o długości 25 metrów z sześcioma torami, basen do nauki pływania o długości 12,5 metra oraz basen rekreacyjny, a także brodzik dla niemowląt i dwie wanny z hydromasażem. Sporą atrakcją będzie zjeżdżalnia rurowa o długości 58 metrów. Na piętrze obiektu architekci ulokowali strefę spotkań, trybuny na 159 miejsc siedzących oraz salę fitness i siłownię.

Basen w Fordonie powstaje jako pierwszy z trzech planowanych na najbliższe lata obiektów przy szkołach – w 2017 roku urząd miasta zorganizował głosowanie, w którym bydgoszczanie mieli zdecydować o kolejności budowania nowych pływalni. Największą liczbę głosów zdobyła lokalizacja przy szkole podstawowej nr 67. Drugie miejsce zajął Miedzyń (obiekt przy ulicy Pijarów) a trzecie – basen przy VII LO na osiedlu Leśnym. 

Nowa pływalnia przy SP 67 ma powstać za dwa lata.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści