Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy oferty na budowę basenu na Kromera. Ratusz zaoszczędzi!

Dodano: 15.03.2019 | 13:19

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądał nowy basen przy SP 67. Zaprojektowała go pracownia Metropolis ze Szczecina.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trzy firmy zgłosiły chęć wykonania basenu przy szkole podstawowej nr 67 w Fordonie. Co ważne, dwie z nich są niższe niż zakładany przez miasto budżet.

Przetarg na budowę pływalni ciągnie się od siedmiu miesięcy – postępowanie ogłoszono 1 sierpnia ubiegłego roku. Wydział Zamówień Publicznych urzędu miasta musiał wielokrotnie przesuwać termin otwarcia ofert ze względu na liczne pytania potencjalnych wykonawców. Ostatecznie nastąpiło to dziś (15 marca).

Znamy oferty na budowę basenu na Kromera. Ratusz zaoszczędzi!

Zobacz również:

Ruszył przetarg na budowę basenu w Fordonie

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy – Alstal, Ebud i Strabag. Najważniejszą informacją z otwarcia ofert jest fakt, że dwie firmy zaproponowały za wykonanie prac cenę niższą, niż zakładał ratusz. Urząd miasta zamierza przeznaczyć na budowę basenu 37 milionów złotych – Strabag zaproponował 32,8 miliona, a Ebud – 34,8 milionów. Oferta Alstalu – wykonawcy Nowej Astorii – przekracza zakładany budżet o 5 milionów złotych. Wszyscy oferenci zaproponowali 7 lat odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady. Oznacza to, że miasto będzie mogło wybrać ofertę bez konieczności dokładania pieniędzy z budżetu miasta.

Projekt wielofunkcyjnego basenu wraz z salą fitness i siłownią wykonała szczecińska firma projektowa Metropolis. Kompleks będzie wyposażony w trzy niecki: basen o długości 25 metrów z sześcioma torami, basen do nauki pływania o długości 12,5 metra oraz basen rekreacyjny, a także brodzik dla niemowląt i dwie wanny z hydromasażem. Sporą atrakcją będzie zjeżdżalnia rurowa o długości 58 metrów. Na piętrze obiektu architekci ulokowali strefę spotkań, trybuny na 159 miejsc siedzących oraz salę fitness i siłownię.

Basen w Fordonie powstaje jako pierwszy z trzech planowanych na najbliższe lata obiektów przy szkołach – w 2017 roku urząd miasta zorganizował głosowanie, w którym bydgoszczanie mieli zdecydować o kolejności budowania nowych pływalni. Największą liczbę głosów zdobyła lokalizacja przy szkole podstawowej nr 67. Drugie miejsce zajął Miedzyń (obiekt przy ulicy Pijarów) a trzecie – basen przy VII LO na osiedlu Leśnym. 

Nowa pływalnia przy SP 67 ma powstać za dwa lata.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments