Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 8 • L 7
15C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZnamy wykonawcę drogi dla rowerów wzdłuż Jeździeckiej. Najpierw projekt, a za ponad rok – budowa
drogi dla rowerów bydgoszcz
09.12.2020 | 07:23

Znamy wykonawcę drogi dla rowerów wzdłuż Jeździeckiej. Najpierw projekt, a za ponad rok – budowa

Na zdjęciu: Inwestycja przy Jeździeckiej ma zostać oddana do użytku w 2022 roku.

Fot. BB/zdj. ilustracyjne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wybrał wykonawcę infrastruktury dla rowerzystów przy ulicy Jeździeckiej. Inwestycja jest prowadzona w trybie zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że zostanie ukończona w 2022 roku.

Inwestycja, prowadzona przy udziale finansowym gminy Osielsko, będzie polegała na zaprojektowaniu i wybudowaniu ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 2,3 km. Jej zakres obejmuje odcinek od ulicy Gdańskiej do ulicy Podkowa, z nawiązaniem do istniejącego fragmentu pomiędzy ulicą Bydgoską a Słowackiego w Niemczu. Koncepcja zakłada również przebudowę i przesunięcie przystanków autobusowych w formie peronów przystankowych, a dodatkowo pierwszy przystanek przy ul. Gdańskiej zostanie przebudowany na zatokę autobusową.

Koncepcja budowy infrastruktury dla pieszych i rowerzystów była już przedmiotem prac zespołu ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy, a także ogłoszonych już w trakcie trwania przetargu na wykonanie inwestycji konsultacji społecznych. Podczas sierpniowych konsultacji wpłynęło 30 uwag. Drogowcy uwzględnili jednak niewiele z nich – między innymi przystali na budowę fragmentu chodnika łączącego przystanek przy ulicy Gdańskiej z projektowanym ciągiem dla pieszych przy ulicy Sowiej na terenie gminy Osielsko, a także na budowę oświetlenia jezdni wraz z doświetleniem przejść dla pieszych oraz przystanków. Ratusz przekonuje jednak, że konsultacje „pozwoliły wyjaśnić też wiele wątpliwości – na przykład przebieg odcinków trasy w znacznej odległości od krawędzi jezdni – w ten sposób w kilku miejscach nie będzie konieczności wycinki drzew”. – Koncepcja od początku zakładała też lokalizację bezpiecznego przejścia dla pieszych na wysokości wejścia do ogrodu botanicznego, na czym zależało wielu osobom uczestniczącym w konsultacjach – dodaje urząd miasta. Ponadto, przejście dla pieszych ma też powstać w rejonie skrzyżowania Jeździeckiej i Bażanciej, nieopodal przystanku autobusowego.


CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w komunikacji podmiejskiej na terenie gminy Osielsko


Otwarcie ofert w trwającym od czerwca postępowaniu dotyczącym budowy infrastruktury na Jeździeckiej było kilkukrotnie przekładane – ostatecznie nastąpiło w środę, 7 października. Propozycje wykonawców były jednak znacznie wyższe od założeń drogowców, którzy chcieli przeznaczyć na realizację zadania 3,5 miliona złotych. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Kompleks-Bud z Koronowa (4,7 miliona złotych). Nieco więcej, bo za 4,8 miliona inwestycje chce zrealizować bydgoski Betpol. Propozycje przedsiębiorstw Affabre i Strabag są jeszcze droższe i wynoszą odpowiednio 6,2 i 6 milionów złotych.

Ostatecznie ZDMiKP podjął decyzję o przyjęciu najtańszej oferty. W komunikacie z 4 grudnia poinformowano, że przetarg wygrało przedsiębiorstwo Kompleks-Bud. Teraz jej pracownicy muszą zaprojektować inwestycję, a następnie ją wykonać. Drogowcy zakładają, że nowa droga dla rowerów przy Jeździeckiej zostanie oddana do użytku w połowie 2022 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści