Bydgoszcz
9C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 10 • L 8
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczWideoZobacz wyjątkowy film o osiedlu Leśnym [WIDEO]
19.09.2020 | 20:58

Zobacz wyjątkowy film o osiedlu Leśnym [WIDEO]

Kilka dni temu swoją premierę miał wyjątkowy film poświęcony osiedlu Leśnemu. W obrazie mieszkańcy tej części miasta opowiadają o tym, co jest w nim wyjątkowego. Wartością artystyczną dzieła są klimatyczne kadry, archiwalne zdjęcia i nagrania. Film powstał z inicjatywy bydgoskiego dewelopera CDI Konsultanci Budowlani.

Film jest portretem społeczności mieszkającej na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. To wyjątkowe miejsce datuje swoje początki na okres międzywojnia XX wieku. Już wtedy dzielnicę cechowały nowoczesne założenia urbanistyczne (modernizm) rozwijane w kolejnych latach (socrealizm, socmodernizm), ponadczasowy format architektury, zróżnicowana tkanka społeczna oraz ciekawe położenie. Dlaczego na Leśnym żyje się inaczej, niż na pozostałych osiedlach? Głos mają mieszkańcy, którzy opowiadają o miłości do swojego osiedla.

Film powstał z inicjatywy bydgoskiego dewelopera CDI Konsultanci Budowlani, budującego właśnie tu na Osiedlu Leśnym swoją największa inwestycję Platanowy Park. Za reżyserię odpowiedzialni są Mateusz Erdmann i Michał Więckowski, a za produkcję – Andiamo. Obraz został pokazany podczas bydgoskiej edycji Millennium Docs Against Gravity, a kilka dni później trafił do Internetu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści