Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeZobacz zakamarki składu celnego i dworca towarowego przy Rycerskiej [ZDJĘCIA]
16.06.2018 | 13:18

Zobacz zakamarki składu celnego i dworca towarowego przy Rycerskiej [ZDJĘCIA]

Moderator Inwestycje pokazał dziś tajemnicze tereny przyszłego kompleksu mieszkaniowego Osiedle Bocianowe

Zdjęcia: Błażej Bembnista

W sobotę 16 czerwca Moderator Inwestycje zorganizował zwiedzanie dawnego dworca towarowego i składu celnego. Obiekty znajdujące się przy ulicy Rycerskiej na osiedlu Bocianowo będą ważną częścią nadchodzącej inwestycji dewelopera.

Zainteresowani zobaczyli wszelkie zakamarki tajemniczych budynków i miejsce przyszłej inwestycji. Budynki mają w sobie wiele tajemnic – nie jest znana nawet dokładana data ich powstania oraz na razie nikt nie dotarł do ich dokumentacji projektowej. Powstały one najprawdopodobniej pod koniec XIX wieku. W budynku frontowym przez lata funkcjonował skład celny oraz lokale mieszkalne, a w hali dworcowej, która obsługiwała parowozy do teraz znajdują się magazyny.

Na terenach od ulic Rycerskiej do Pomorskiej inwestor zamierza zrealizować Osiedle BociaNowe. Moderator chce pozostawić dawny budynek składu celnego i część hali, lecz podczas zwiedzania pojawiły się opinie, że warto by pozostawić jej całość. Zdaniem dewelopera, koszty takiego przedsięwzięcia byłyby zbyt duże.

ZOBACZ WIZUALIZACJE KONCEPCJI OSIEDLA BOCIANOWE

Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia scenografii do nowego projektu Fundacji Czarny Karzeł realizowanego w ramach „Bydgoszcz kręci”. Scenografia powstaje na zadaszonym peronie, a jednym z jej elementów jest naturalnych rozmiarów, papierowy wielbłąd.