Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Żołnierz-ochotnik z Pomorskiej Brygady Logistycznej ratował poszkodowanych w pożarze koło Bydgoszczy

Dodano: 25.12.2023 | 17:02

Na zdjęciu: Szer. Piotr Matuszewski służy w 1. Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Fot. st. szer. Damian Kalinowski / 1 Pomorska Brygada Logistyczna / materiały prasowe

Służący w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej logistyk z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy pomagał poszkodowanym w pożarze, jaki wybuchł pod koniec listopada w jednym z mieszkań. – To była dla mnie oczywista decyzja, nie mogłem stać z boku, widząc ludzi w potrzebie – mówi.

Będąc w dniu wolnym od służby, szer. Piotr Matuszewski usłyszał wezwanie o pomoc mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ul. Kąkolowej w Osielsku. Jak już informowaliśmy, 29 listopada br., pożar doszczętnie strawił jedno z mieszkań na pierwszym piętrze, a na czas akcji służb, konieczna była ewakuacja blisko 50 osób.

Służący w 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy żołnierz, który odbywa służbę w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, nie wahał się ani chwili. – Usłyszałem krzyki, więc pobiegłem zobaczyć, co się stało. Reagowałem instynktownie i zabrałem się do działania – mówi Matuszewski i dodaje:

Nie mogłem stać z boku, widząc ludzi w potrzebie. To mógł być każdy z nas lub z naszych rodzin. Nie zrobiłem nic wyjątkowego, służę też, żeby pomagać.

Podziękowania dla żołnierza złożył na ręce dowódcy brygady płk Witolda Bartoszka, zastępca wójta gminy Osielsko. – W imieniu gminy Osielsko oraz osób poszkodowanych w pożarze wielorodzinnego domu w dniu 29.11.2023 r. pragnę wyrazić słowa uznania i przekazać serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc i ofiarność jaką wykazał się podległy Panu Pułkownikowi żołnierz. Jesteśmy wdzięczni za nieocenioną pomoc Pana Piotra – napisał w podziękowaniu Krzysztof Lewandowski.

Dumny z reakcji żołnierza jest także dowódca brygady logistycznej. – To dla nas ogromy zaszczyt widzieć, że nasz żołnierz bez wahania zdecydował się pomóc innym. Jego poświęcenie i odwaga reprezentują najwyższe wartości, którymi kieruje się nasza jednostka – przyznaje płk Witold Bartoszek.

Za swoje zachowanie, szer. Piotr Matuszewski ma zostać wyróżniony przez dowództwo jednostki.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments