Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Żużlowe Mistrzostwa Bydgoszczy odbędą się w innym terminie. Przyczyną – zła pogoda

Dodano: 15.03.2018 | 21:08

Polonia informuje o kolejnej zmianie terminu zawodów.

Na zdjęciu: Kibice żużla muszą poczekać na pierwsze treningi Polonii.

Fot. Stanisław Gazda

Niesprzyjające prognozy pogody i zły stan toru sprawiły, że władze Polonii Bydgoszcz musiały podjąć decyzję o kolejnej zmianie terminu żużlowych Mistrzostw Bydgoszczy i pierwszych treningów punktowanych.

II indywidualne zmagania o tytuł mistrza Bydgoszczy miały odbyć się jesienią ubiegłego roku, ale z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych przesunięto je na wiosnę. Kilka dni temu klub ogłosił nowy termin turnieju, który planowo miał odbyć się 23 marca. Zła pogoda oo raz kolejny pokrzyżowała szyki organizatorów – dziś pojawiła się informacja o przełożeniu zawodów na piątek, 6 kwietnia.

Przyczyną zmiany terminu są niesprzyjające warunki pogodowe, które w konsekwencji doprowadziły tor do fatalnego stanu. Jak informuje Polonia, w poniedziałek bydgoski toromistrz zaczął przygotowywać tor do treningów, ale po wtorkowych opadach deszczu znów zaczął on przypominać pole ryżowe, a nie przestrzeń do jazdy na żużlu. Prognoza pogody na kolejne dni nie przynosi informacji o poprawie warunków, dlatego też klub zdecydował się przesunąć zarówno mistrzostwa, jak i treningi punktowane.


TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ STADION POLONII PO REMONCIE. ZOBACZ WIZUALIZACJE


Aktualny plan przygotowań Polonii Bydgoszcz do sezonu wygląda następująco:

– 3 kwietnia (wtorek) – pierwszy wyjazd na tor – trening otwarty
– 4 kwietnia (środa) – trening otwarty
– 5 kwietnia (czwartek) – trening punktowany Polonia – Lokomotiv Daugavpils (do potwierdzenia)
– 6 kwietnia (piątek) 16:00 – II Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy połączone z prezentacją drużyny i sztafetą lekkoatletyczną.

Błażej Bembnista