Zwycięstwo Unii, porażka Zawiszy. Sobota w III lidze

Dodano: 26.08.2023 | 16:18

Na zdjęciu: Sebastian Pacek zdobył w sobotę dwie bramki dla Unii Solec Kujawski.

Pierwsza porażka Zawiszy i pierwsze zwycięstwo Unii Solec Kujawski – taki jest bilans soboty dla III-ligowców z województwa kujawsko-pomorskiego.

W Swarzędzu, gdzie Unia podejmowała niebiesko-czarnych, wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 65 minucie drużyna z Wielkopolski objęła prowadzenie po golu Krzysztofa Biegańskiego. Zawisza odzyskał nadzieję na zdobycz punktową w 82 minucie po trafieniu młodego Fabiana Leonowicza, ale ostatnie słowo należało i tak do miejscowych – w 90 minucie zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Filip Soboń. Zawisza poniósł tym samym pierwszą porażkę w sezonie. Po 5 kolejkach ma 10 punktów.

Pierwsze punkty w sezonie zdobyła za to Unia Solec Kujawski, która dość niespodziewanie pokonała zdecydowanie wyżej notowaną Polonię Środa Wielkopolska. Co prawda rywale prowadzili od 38 minuty po golu Jędrzeja Drame, ale w 44 minucie Sebastian Pacek wyrównał, zaś w 59 wyprowadził Unię na prowadzenie. W 71 minucie na 3:1 podwyższył Oleksandr Horvat, dzięki czemu trafienie Marcina Kaczmarka z 90 minuty nic już Polonii nie dało.

Elana zagra w niedzielę o 16:00 ze Świtem Skolwin.