Wiatr: 4km/h ESE
H 10 • L 10
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBolesna porażka BKS-u. Następny mecz w połowie grudnia
bks_bydgoszcz_hokej
27.11.2015 | 12:46

Bolesna porażka BKS-u. Następny mecz w połowie grudnia

W ostatni weekend bydgoszczanie ulegli zespołowi z Poznania 0:15.

Na zdjęciu: BKS Bydgoszcz zanotował trzecią porażkę w trwających rozgrywkach.

Bydgoscy hokeiści rozegrali już pięć spotkań w rozgrywkach II ligi hokeja na lodzie. Po dobrym początku sezonu w ostatnich tygodniach zanotowali słabsze rezultaty.

Zawodnicy BKS-u Bydgoszcz zdołali pokonać Malgips Dragons Gdańsk i Oliwa Hockey Team, lecz później przegrali w starciach z ŁKH Łódź, Warsaw Capitals oraz – w ostatni weekend – z zespołem Hokej Poznań. Ta ostatnia porażka była szczególnie bolesna, gdyż drużyna z Wielkopolski triumfowała aż 15:0. – Różnica klas była bardzo duża – mówi Paweł Eliasz z BKS-u. – My nie mamy lodowiska i trenujemy raz lub dwa razy w tygodniu, a inni mają zajęcia praktycznie codziennie. Poznaniacy to faworyt ligi i mają w składzie ośmiu lub dziewięciu zawodników z Torunia, którzy jeszcze kilka lat temu zdobywali mistrzostwo Polski juniorów – tłumaczy Eliasz.

Po rozegraniu pięciu spotkań bydgoszczanie zajmują czwartą lokatę w tabeli, choć należy pamiętać, że pozostałe zespoły rozegrały mniej meczów. Ostatnie spotkanie rundy zaplanowano na 12 grudnia, gdy BKS zagra w Gdańsku z Mad Dogs Sopot. Po tym meczu ma nastąpić trwająca kilka tygodni przerwa w rozgrywkach.

Warto wspomnieć, że okazję do gry mieli w ostatnich dniach także młodzi hokeiści BKS-u. Podopieczni trenerów Matei oraz Borowicza wzięli udział w turnieju minihokeja w Toruniu, gdzie rywalizowali z drużynami gospodarzy oraz z Gdańska. Różnica w poziomie sportowym była jeszcze widoczna, ale bydgoszczanie pozostawili po sobie dobre wrażenie.