Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H -4 • L -4
-6C
Wt
-8C
Sr
-7C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHokeiści BKS-u jadą nad morze. Z nowymi nabytkami
bks_bydgoszcz_hokej
12.12.2015 | 10:09

Hokeiści BKS-u jadą nad morze. Z nowymi nabytkami

Czterech hokeistów wzmocniło bydgoskiego II-ligowca. W sobotę zmierzy się on z liderem rozgrywek.

Na zdjęciu: BKS Bydgoszcz w sobotę zmierzy się w Gdańsku z Mad Dogs Sopot.

Fot. BKS Bydgoszcz

W sobotę, 12 grudnia hokeiści bydgoskiego Budowlanego Klubu Sportowego zmierzą się z Mad Dogs Sopot na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek II ligi. Klub z miasta nad Brdą przystąpi do spotkania wzmocniony trzema zawodnikami Stoczniowca 2014 Gdańsk.

BKS po rozegraniu pięciu spotkań plasuje się na piątej pozycji w II-ligowej tabeli. W ostatnich tygodniach bydgoscy hokeiści mieli jednak problemy kadrowe, zwłaszcza w formacji obronnej, co zmusiło klub do poszukania wzmocnień. Stoczniowiec 2014 Gdańsk, który zakończył już sezon w I lidze, zapewniając sobie awans do Polskiej Ligi Hokejowej, zgodził się wypożyczyć do Bydgoszczy trzech zawodników: bramkarza Igora Tomczyka, obrońcę Tomasza Iwanowa oraz napastnika Jakuba Puchalskiego. Ponadto, do drużyny dołączy Kamil Korzyński, który w przeszłości występował w Toruniu i Gdańsku.

Wszyscy nowi zawodnicy wspomogą zespół już w sobotnim meczu z jednym z faworytów ligi, Mad Dogs Sopot, który ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Spotkanie w gdańskiej hali Olivia rozpocznie się o godzinie 18:00.

Powiązane treści