Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka hokeistów BKS-u na zakończenie rundy
bks_bydgoszcz_hokej
15.12.2015 | 15:17

Porażka hokeistów BKS-u na zakończenie rundy

Na zdjęciu: W sześciu dotychczasowych meczach bydgoszczanie zdobyli sześć punktów.

W ostatnim tegorocznym meczu II ligi hokeja na lodzie zawodnicy BKS-u Bydgoszcz przegrali z jednym z faworytów rozgrywek, SKH Mad Dogs Sopot 1:10.

Do spotkania bydgoszczanie przystąpili wzmocnieni Igorem Tomczykiem, Jakubem Puchalskim oraz Tomaszem Iwanowem, którzy w ostatnich dniach dołączyli do zespołu na zasadzie wypożyczenia ze Stoczniowca 2014 Gdańsk.

Sopocianie rozpoczęli mecz bardzo dobrze i już po dwunastu minutach gry prowadzili 3:0. Wynik otworzył w szóstej minucie Adam Wróbel, 120 sekund później podwyższył Wojciech Heltman, a następnie do siatki trafił Dawid Maj. Jeszcze przed końcem I kwarty Mad Dogs zdobyli kolejne dwie bramki.

Bydgoszczanie spisali się znacznie lepiej w drugiej części meczu, zremisowanej 0:0. Niestety, trzecia kwarta przyniosła następne bramki dla zespołu z Trójmiasta, który ponownie pięć razy umieścił krążek w siatce. Honorowego gola strzelili też hokeiści BKS-u, gdy przy stanie 0:7 jeden z nowych zawodników, Jakub Puchalski wykorzystał podanie Ireneusza Małachowskiego i pokonał Radosława Waszkiewicza.

Mecz z Mad Dogs był dla bydgoszczan ostatnim w I części rundy zasadniczej. W sześciu meczach BKS zdobył sześć punktów.

SKH Mad Dogs Sopot – BKS Bydgoszcz 10:1 (5:0, 0:0, 5:1)
bramki: Dawid Maj (trzy), Adam Wróbel (dwie), Jacek Tyczyński (dwie), Wojciech Heltman, Michał Żołnowski, Bartłomiej Wróbel – Jakub Puchalski.

BKS: Igor Tomczyk, Paweł Rzepiński – Szymon Kiliński, Przemysław Kłobukowski, Marcin Kowalski, Maciej Niedzielski, Kamil Kunicki, Remigiusz Tomczyk, Mirosław Szurgot, Ireneusz Małachowski, Krystian Jurski, Bartłomiej Woźniak, Maciej Matusiak, Tomasz Iwanow, Jakub Puchalski.