Bydgoszcz
7C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRewolucja w komunikacji przyjdzie później. Powodem – dostawy tramwajów
tramwaj Fordon Bydgoszcz
22.12.2015 | 14:28

Rewolucja w komunikacji przyjdzie później. Powodem – dostawy tramwajów

Na zdjęciu: Tramwaje do Fordonu mają pojechać na regularnych liniach dwa tygodnie później.

Fot. Eryk Dominiczak

Nie drugiego, ale szesnastego stycznia – taki ma być, na razie według nieoficjalnych informacji, nowy termin uruchomienia linii tramwajowej do Fordonu.

Jak udało nam się dotąd ustalić, przyczyną przesunięcia są opóźnienia w dostawie tramwajów przez bydgoską Pesę. Spółka Tramwaj Fordon w ubiegłym roku zamówiła u niej dwanaście niskopodłogowych swingów, ale jak dotąd odebrała zaledwie jeden. Próbowaliśmy zweryfikować informację o ewentualnej większej ich liczbie (gotowy ma być drugi pojazd, kolejne znajdują się w budowie) u prezesa Macieja Kozakiewicza, ale aktualnie nie odbiera on telefonów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że w urzędzie miasta klamka już zapadła – uruchomienie linii trzeba opóźnić, bo braki taborowe mogą okazać się zbyt dotkliwe. – Wszystko wskazuje na to, że decyzja formalnie zapadnie jeszcze przed świętami – mówi nam anonimowo jeden z pracowników magistratu.

Przypomnijmy, że do Fordonu od początku stycznia miały jeździć cztery linie tramwajowe. Wraz z nimi przeobrażeniom miała zostać poddana cała siatka połączeń komunikacji miejskiej w grodzie nad Brdą.

Aktualizacja: W środę ma odbyć się konferencja prasowa, na której urzędnicy oficjalnie ogłoszą decyzje związane z funkcjonowaniem komunikacji w przyszłym roku.

Powiązane treści