Bydgoszcz
20C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
26C
Pt
28C
Sob
25C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUKW sprzedało budynek przy Mińskiej. Wiemy, kto go kupił
800px-UKW_Mińska_15
14.06.2018 | 14:13

UKW sprzedało budynek przy Mińskiej. Wiemy, kto go kupił

W przetargu swoją ofertę złożyła jedna firma.

Na zdjęciu: Budynek przy ul. Mińskiej na Flisach został przez UKW sprzedany. Do końca ubiegłego roku akademickiego zajęcia mieli w nim studenci Instytutu Geografii.

Fot. archiwum

Firma Moderator Inwestycje kupiła od Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego budynek przy ul. Mińskiej, w którym mieściła się siedziba Instytutu Geografii bydgoskiej uczelni.

Studenci tego kierunku od początku obecnego roku akademickiego mają zajęcia w budynku przy placu Kościeleckich. Obiekt przy ul. Mińskiej był jednym z dwóch, które UKW zamierzało po wyprowadzce sprzedać. Jak już informowaliśmy uniwersytet podjął właśnie drugą próbę sprzedaży budynku przy ul. Przemysłowej 34, gdzie mieściła się siedziba Instytutu Nauk Politycznych oraz instytutu historii.

Z naszych informacji wynika, że obiekt na Flisach kupiła firma Moderator Inwestycje. – Na tym etapie mogę jedynie potwierdzić, że złożyliśmy ofertę – przekazała w e-mailu do naszej redakcji Małgorzata Dysarz z działu marketingu Moderatora. Nie chciała ujawnić innych informacji, gdyż – jak tłumaczy – mają one charakter poufny ze względu na wartość handlową.

Naszej redakcji udało się jednak dowiedzieć, że transakcja jest już sfinalizowana. Jak usłyszeliśmy od Sławomira Łanieckiego, rzecznika UKW, budynek został sprzedany za kwotę, za którą uniwersytet go wystawił, czyli 4,67 miliona złotych. Moderator Inwestycje był jedynym chętnym na zakup budynku na bydgoskich Flisach.

Deweloper, który będzie w najbliższych latach rewitalizował między innymi osiedle Bocianowo i okolice tzw. Londynka (w ramach Osiedla BociaNowe), co oczywiste nie zdradził jeszcze planów w stosunku do obiektu. Z kolei UKW chce zainwestować środki ze sprzedaży w rozbudowę budynku wydziału psychologii przy ul. Staffa oraz prace remontowe w budynku dawnej biblioteki przy ul. Chodkiewicza.

Powiązane treści