Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaUrodziny Muzeum Mydła i Historii Brudu! To już 11 lat działalności placówki
30.08.2023 | 10:23

Urodziny Muzeum Mydła i Historii Brudu! To już 11 lat działalności placówki

Zdjęcia: Mat. prasowe

Zbliżają się 11. urodziny Muzeum Mydła i Historii Brudu. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

Muzeum Mydła i Historii Brudu jest prawdopodobnie najciekawszym muzeum w Polsce, a już na pewno jedynym w swoim rodzaju. Placówka 1 września 2023 roku będzie obchodzić swoje 11. urodziny. Przygotowanych zostało wiele atrakcji, w tym m.in. zniżki na zakupy, pokaz baniek mydlanych czy monidło do robienia zdjęć.

Specjalną atrakcją będą ukryte w centrum Bydgoszczy gumowe kaczki z voucherem do Muzeum! Mieszkańcy Bydgoszczy oraz turyści już 1 września powinni mieć oczy dookoła głowy, ponieważ na ich drodze może znaleźć się gumowa kaczka z darmową wejściówką.

Głównym celem Muzeum Mydła i Historii Brudu od zawsze było pokazywanie historii poprzez ciekawostki i zabawne anegdoty, a przede wszystkim poprzez dotyk, węch i wzrok. Jest to również muzeum, w którym można dotykać wielu eksponatów oraz spróbować prać dawnymi sposobami, usiąść na “tronie”, zrobić sobie selfie z Franią, wziąć udział w warsztatach mydlarskich i zostać czeladnikiem. Każdy odwiedzający może również wyprodukować własne mydło i zabrać je ze sobą na pamiątkę oraz zakupić wyjątkowe towary z Bydgoskiej Wytwórni Mydła.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 miesięcy temu

Ta nazwa tego muzeum to jest jakaś nie po polsku i bez sensu. To raczej powinno się nazywać „Muzeum mydła i historii higieny”, a nie historii brudu. Brud jest efektem braku higieny, jest stanem w jakim się coś lub ktoś znajduje, więc nie może mieć historii. Można tylko stwierdzić że albo coś jest brudne albo nie.