Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne inwestycje Panattoni. Powstają magazyny w Bydgoszczy i centrum usługowo-produkcyjne w Lisim Ogonie

Dodano: 18.09.2021 | 12:14

Na zdjęciu: Panattoni realizuje obecnie dwie inwestycje - jedną w Bydgoszczy, a drugą w Lisim Ogonie.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Spółka Panattoni przeprowadziła już kilka inwestycji dla branży logistycznej na terenie Bydgoszczy. Przy okazji ostatniego komunikatu o realizacji kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej deweloper powierzchni magazynowych wspomniał o planach dotyczących zachodniej części miasta. Uzyskaliśmy więcej informacji w tej sprawie.

We wrześniu ubiegłego roku Panattoni rozpoczął realizację kolejnego parku produkcyjno-magazynowego w Bydgoszczy – powstaje on w rejonie ulicy Chemicznej, a konkretnie między ulicami Mokrą i Dachtery. Jak przekazuje Anita Pietrykowska, rzecznik prasowa Panattoni, park powstaje w dwóch fazach. – Pierwsza została już zrealizowana, jest to ponad 11 000 mkw. dla firmy Reconext (nowa nazwa dla Teleplan i Clover Wireless). Budynek został ukończony w styczniu 2021 – przekazuje nam przedstawicielka spółki.

Teraz firma Panattoni rozpoczęła realizację kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. – Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 mkw. – informował w sierpniu Andrzej Spiesz, Development Director w Panattoni. Rzeczniczka dewelopera podkreśla, że nowa hala będzie przeznaczona dla kilku najemców. – Mamy podpisane dwa najmy oraz list intencyjny, ale na tym etapie nie możemy jeszcze ujawnić nazw klientów – dodaje.

To jednak nie koniec planów firmy w rejonie Bydgoszczy. W sierpniowym komunikacie Panattoni dyrektor Spiesz zaznaczył, że będzie ono „obecne w zachodniej części miasta”, co mogło sugerować inwestycje w rejonie drogi ekspresowej S5. Wiadomo już, że wspomniany projekt to Panattoni Park Bydgoszcz Lisi Ogon, który także jest w trakcie realizacji z datą dostarczenia powierzchni określoną na pierwszy kwartał 2022. Realizowane przez dewelopera centrum produkcyjno-magazynowo-usługowe z częścią biurową powstaje w rejonie ulic Wiejskiej i Wyczynowej, nieopodal terenu należącego niegdyś do spółki Taro.
Firma Panattoni zrealizowała już w Bydgoszczy kilka inwestycji. Pierwsza powstała na terenie dawnego Zachemu – część powierzchni jest użytkowana przez Kaufland, który ulokował w niej centrum dystrybucyjne. Drugi – to hale przy ulicy Chemicznej, pomiędzy Mokrą a Dachtery. Najemcą tych magazynów został inny handlowy gigant – Carrefour, który podobnie jak Kaufland stworzył w nich centrum dystrybucji towarów. W tym roku Panattoni oddało natomiast do użytku Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. powstała w rejonie ulicy Chemicznej i Dachtery. Wśród najemców oddanego do użytku magazynu są firmy logistyczne: Nissin Logistics, który zajął 18 300 mkw. powierzchni i firma Inpost z wynajętymi ok. 5000 mkw. W samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 mkw. powierzchni magazynowej.

Czy poza kolejną fazą centrum dystrybucyjnego przy Mokrej i centrum w Lisim Ogonie Panattoni zamierza umocnić swoją pozycję w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego? – Planujemy rozwój inwestycji w Bydgoszczy, ale jest zbyt wcześnie na takie deklaracje – podkreśla Pietrykowska.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Laja
Laja
2 lat temu

Czuje lisim ogonie Panattoni buduje dla Aldi? Ktoś coś wie?