Przy Fordońskiej powstają Aura Towers. Znamy szczegóły inwestycji JHM [WIZUALIZACJE]
Dodano: 03.04.2020 | 16:04Na zdjęciu: Kompleks Aura Towers tworzą trzy budynki: dwa szesnastopiętrowe apartamentowce oraz jeden niższy, siedmiopiętrowy.
Fot. JHM Develpoment
Spółka JHM Develpoment ujawniła kolejne szczegóły i nowe wizualizacje inwestycji przy rondzie Fordońskim. Powstający kompleks trzech budynków będzie nosić nazwę Aura Towers.
Atrakcyjna działka przy rondzie Fordońskim – pomiędzy budynkiem GDDKiA i biurowcem Arkada Business Park – została nabyta przez JHM w styczniu 2017 roku od Spółki Lekarzy Intercor. Wartość umowy wyniosła ponad 6 milionów złotych. W ramach projektu inwestor zamierzał zrealizować trzy nowoczesne budynki mieszkalne. Ich planowana wysokość (dwa z nich miałyby liczyć 55 metrów) wzbudziła największe zainteresowanie wśród bydgoszczan. Spółka przez kilkanaście miesięcy przygotowywała się do realizacji inwestycji – w październiku ubiegłego roku otrzymała ona pozwolenie na budowę. Wtedy też można było rozpocząć pierwsze prace przygotowawcze, a następnie budowlane. Prowadzi je firma Mirbud – lider grupy, do której należy nie tylko JHM, ale i przedsiębiorstwo budowy dróg Kobylarnia. Za projekt budynku odpowiedzialna jest pracownia AiG Architekci.
– Układ budynków pozostaje zgodny z pozwoleniem na budowę i projektem – przekazywał nam w styczniu Paweł Bruger, dyrektor ds. Relacji Inwestorskich i PR JHM Development. Oznacza to, że bliżej Brdy staną dwa najwyższe budynki, a tuż przy ulicy Fordońskiej – mniejszy. Jednak według pojawiających się doniesień, na etapie procedowania wniosku o realizację inwestycji dokonano pewnych korekt elewacji.
Na przełomie marca i kwietnia spółka JHM uruchomiła stronę internetową poświęconą inwestycji. Kompleks przy Fordońskiej będzie nosił nazwę Aura Towers. JHM podkreśla, że powstaje on w „znakomitej lokalizacji” – bezpośrednio nad Brdą, tuż obok kompleksu biurowców, w pobliżu Ronda Fordońskiego. Atutem nowych budynków ma być także wysoka jakość architektoniczna budynków, znakomity widok na panoramę Bydgoszczy i szereg udogodnień dla mieszkańców.
Projekt tworzą trzy spektakularne budynki: dwa szesnastopiętrowe apartamentowce oraz jeden niższy, siedmiopiętrowy, o unikalnej architekturze. Wyjątkowa forma każdego z budynków przypomina imponującą konstrukcję ułożoną z poprzesuwanych klocków. Kolorystyka elewacji, klasyczna biel z elementami grafitu sprawi, że budynki przez wiele lat będą wpisywały się w obowiązujące standardy estetyczne. W jednym z budynków zaplanowane zostały apartamenty typu aparthotel z myślą o przeznaczeniu na wynajem krótkoterminowy. Każdy z tych apartamentów wyposażony będzie w niewielki aneks kuchenny oraz łazienkę
– podkreśla inwestor.
W ofercie JHM znajdą się mieszkania o zróżnicowanym metrażu – od mieszkań dwupokojowych po czteropokojowe lokale dla rodzin i osób ceniących przestrzeń. Mieszkania na parterze będą posiadać własne ogródki. Na ostatnich piętrach budynków powstaną luksusowe apartamenty, mierzące ponad 3 metry wysokości. Mieszkańcy będą mieli dostęp do prywatnej strefy relaksu na balkonach, loggiach lub tarasach, przynależnych do większości mieszkań. Każda z klatek schodowych w 16 piętrowych budynkach będzie wyposażona w dwie windy Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana dwupoziomowa hala garażowa, w której będzie można również przechować rowery. Dodatkowo przewidziano miejsca parkingowe na zewnątrz. Na razie deweloper nie przedstawił jeszcze szczegółowych danych dotyczących mieszkań, ale ma to nastąpić w najbliższym czasie.
Z myślą o rodzinach z dziećmi w ramach projektu stworzona zostanie też wewnętrzna sala zabaw dla dzieci. Znajdą się w niej m. in. basen z kulkami oraz zjeżdżanie. W ramach części wspólnych powstaną m.in. plac zabaw dla dzieci oraz strefa grilla. Inwestor zaplanował też bezpośrednie zejścia z obszaru Aura Towers w kierunku Brdy. Na teren zamkniętej inwestycji będzie można dostać się za pomocą wideodomofonów, umożliwiających połączenie z ochroną. Mieszkańcy będą otwierać drzwi wpisując kod lub przy pomocy specjalnych breloków. Teren kompleksu zostanie też wyposażony w monitoring.
Obecnie firma Mirbud wraz z podwykonawcami prowadzi prace nad fundamentami przyszłych budynków. Ze względu na bliskość rzeki, w pracach wykorzystywana jest m.in. wiertnica do palowania gruntu.
- Posłowie Bogucki i Schreiber przekonują: Sytuacja finansowa samorządów nie uległa zmianie - 11 grudnia 2024
- Konfederacja z rózgą dla rządu Tuska. „Tłuste koty PiS-u zostały zamienione na tłuste koty KO i PSL” - 11 grudnia 2024
- Sztuka wychodzi z Politechniki. Uczelnia nawiązała współpracę z III LO - 11 grudnia 2024