Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwa budowa trzech wysokich budynków nad Brdą. Szczegóły inwestycji JHM przy Fordońskiej
07.01.2020 | 11:14

Trwa budowa trzech wysokich budynków nad Brdą. Szczegóły inwestycji JHM przy Fordońskiej

Na zdjęciu: Tak będą prezentować się nowe budynki mieszkalne przy rondzie Fordońskim. Po prawej widać pierwszy z planowanych dwóch biurowców Arkada Business Park.

Fot. AiG Architekci

Pod koniec 2019 roku JHM Development rozpoczął realizację oczekiwanej inwestycji w pobliżu ronda Fordońskiego. Tuż obok biurowca Arkada Business Park powstaną trzy budynki mieszkalne – dwa z nich mają mieć 55 metrów wysokości. Dowiedzieliśmy się, kiedy inwestor planuje rozpoczęcie ich sprzedaży.

Atrakcyjna działka przy rondzie Fordońskim – pomiędzy budynkiem bydgoskiego oddziału GDDKiA i biurowcem Arkada Business Park – została nabyta przez JHM w styczniu 2017 roku od Spółki Lekarzy Intercor. Wartość umowy wyniosła ponad 6 milionów złotych. W ramach projektu inwestor zamierzał zrealizować trzy nowoczesne budynki mieszkalne: jeden ośmio i dwa siedemnasto-kondygnacyjne liczące łącznie 272 mieszkania o zróżnicowanej strukturze oraz lokale usługowe. To właśnie wysokość budynków (najwyższe z nich miałyby liczyć 55 metrów) wzbudziła największe zainteresowanie wśród bydgoszczan.

Spółka przez kilkanaście miesięcy przygotowywała się do realizacji inwestycji. W październiku tego roku otrzymała ona pozwolenie na budowę. Wtedy też można było rozpocząć pierwsze prace przygotowawcze, a następnie budowlane. Prowadzi je firma Mirbud – lider grupy, do której należy nie tylko JHM, ale i przedsiębiorstwo budowy dróg Kobylarnia.

Od dłuższego czasu próbowaliśmy poznać więcej szczegółów na temat budowy wysokich budynków przy rondzie Fordońskim. JHM odpowiadał jednak, że ujawni je dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę. W grudniu zapytaliśmy więc inwestora o realizacje inwestycji. – Nad dziś projekt nie uległ modyfikacjom. Układ budynków pozostaje zgodny z pozwoleniem na budowę i projektem – przekazuje Paweł Bruger, dyrektor ds. Relacji Inwestorskich i PR JHM Development. Oznacza to, że bliżej Brdy staną dwa najwyższe budynki, a tuż przy ulicy Fordońskiej – mniejszy, ośmiopiętrowy. Jednak według pojawiających się doniesień, na etapie procedowania wniosku o realizację inwestycji dokonano pewnych korekt elewacji.

– Sprzedaż mieszkań planujemy rozpocząć w I kwartale br.

– dodaje Bruger. Kolejna inwestycja w rejonie nabrzeża Brdy wywołuje jednak temat odkładanej przez miasto rewitalizacji bulwarów. Ratusz wciąż przesuwa termin startu prac na odcinku od mostu Bernardyńskiego do mostu Pomorskiego; trudno też szukać jakichkolwiek informacji o przygotowaniach budowy kolejnego etapu nabrzeża w kierunku mostu Kazimierza Wielkiego. Spółka JHM także podkreśla, że adaptacja terenu nad Brdą to inwestycja celu publicznego i na dzień dzisiejszy nie ma planów prac poprawiających ich wizerunek.

Przy okazji budowy kilkuset mieszkań konieczne będą też zmiany w układzie drogowym – w planach jest przebudowa wjazdu od strony ulicy Fordońskiej. – W tej sprawie trwają rozmowy i ustalenia z gestorem gruntów, dlatego na tym etapie trudno o konkret jeśli chodzi o ich efekt finalny – dodaje Bruger. Należy jednak pamiętać, że rejon ronda Fordońskiego jest dość dobrze skomunikowany transportem publicznym – obecnie kursują tam niemal wszystkie linie tramwajowe oraz pięć linii autobusowych.

Warto dodać, że spółka JHM planuje też kolejną inwestycje na terenie Bydgoszczy. W czerwcu 2018 roku ogłosiła ona zakup działki przy ulicy Bohaterów Kragujewca na osiedlu Wyżyny. Na terenie przy stadionie Chemika powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny z halą garażową. Podobnie jak w wypadku inwestycji przy ulicy Fordońskiej, autorami projektu są AiG Architekci. – Rozpoczęcie inwestycji przy Bohaterów Kragujewca będzie możliwe po otrzymaniu pozwolenia na budowę – przekazuje nam przedstawiciel JHM. A wniosek o pozwolenie został złożony 27 sierpnia ubiegłego roku i nadal jest w trakcie rozpatrywania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
5 miesięcy temu

Powstanie kolejne dziadostwo niszczace zabytkowy uklad urbanistyczny. Wstyd

Powiązane treści