Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zawisza ogłosił zimowy plan przygotowań. Będzie sześć sparingów

Dodano: 18.12.2025 | 07:49

Na zdjęciu: Piłkarze bydgoskiego Zawiszy rozegrają sześć sparingów w zimowym okresie przygotowawczym.

Fot. Archiwum

Sześć spotkań sparingowych rozegrają w zimowym okresie przygotowawczym do drugiej części ligowego sezonu piłkarze III-ligowego Zawiszy Bydgoszcz.

Piłkarze „niebiesko-czarnych” przebywają na krótkich urlopach, ale od pierwszych dni stycznia 2026 r., rozpoczną intensywne przygotowania do drugiej części ligowego sezonu oraz do batalii w Pucharze Polski. Przypomnijmy, że w ćwierćfinale, Zawisza zagra na początku marca z II-ligową Chojniczanką Chojnice, a to spotkanie odbędzie się na początku marca (terminy ćwierćfinałów wyznaczono na 3 – 5 marca 2026 r., dokładne daty i godziny będą znane m.in. po wcześniejszej konsultacji ze stacją TVP Sport, która posiada prawa do transmisji telewizyjnych).

Drużyna prowadzona przez Adriana Stawskiego rozegra w styczniu i lutym sześć sparingów – trzy z nich odbędą się w Bydgoszczy, a trzy kolejne na wyjeździe. Pierwszą grę kontrolną, Zawisza rozegra 10 stycznia na wyjeździe z występującą w I lidze Polonią Warszawa. Później będą dwa sparingi na Gdańskiej, najpierw z Gedanią Gdańsk (17.01), a na koniec miesiąca z Sokołem Kleczew (31.01). W lutym, „niebiesko-czarni” zagrają kontrolnie w Zielonej Górze z Lechią (7.02) i na wyjeździe z rezerwami Legii Warszawa (14.02), a ten okres zakończą domowym sparingiem z IV-ligową Pogonią Mogilno (21.02).

Pierwszy mecz III ligi w 2026 r., Zawisza rozegra 28 lutego, kiedy to podejmie na własnym obiekcie Noteć Czarnków. Dodajmy, że w marcu ma odbyć się także przełożony z listopada pojedynek w Tłuchowie z Tłuchowią, który w pierwotnym terminie nie doszedł do skutku ze względu na zły stan murawy beniaminka III ligi po opadach śniegu.

Szymon Fiałkowski