[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Agnieszka Bąk odchodzi z rady miasta. Kto ją zastąpi?

Dodano: 25.09.2019 | 12:26
Agnieszka Bą,k Rafał Bruski

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Agnieszka Bąk pełniła funkcję radnej od 2010 roku. W środę za jej działalność podziękował prezydent Rafał Bruski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Podczas środowej sesji rady miasta Agnieszka Bąk (Koalicja Obywatelska) zadeklarowała, że w czwartek złoży wniosek o wygaśnięcie jej mandatu. Ma to związek z jej pracą dla europosła Radosława Sikorskiego.

Jak już informowaliśmy pod koniec lipca, radna Bąk po wyborze Sikorskiego na posła do Parlamentu Europejskiego została jego akredytowaną asystentką. A to oznacza, że większość czasu w nadchodzących latach będzie spędzała w Brukseli bądź Strasburgu. Gdy latem pytaliśmy ją o nowe zawodowe obowiązki, nie ukrywała, że funkcji w europarlamencie i radzie miasta nie będzie najprawdopodobniej w stanie łączyć [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tyle że przez kilka tygodni nowych informacji w sprawie losów jej mandatu nie było. Bąk w połowie wakacji deklarowała bowiem, że ma do dokończenia jeszcze kilka spraw związanych z radą. Na pierwszej sesji w tym miesiącu (4 września) była natomiast nieobecna.

W środę już na początku sesji poprosiła o zabranie głosu i zapowiedziała rezygnację z mandatu. – Stosowny wniosek złożę w czwartek – wskazała. Oznacza to roszadę w szeregach klubu Koalicji Obywatelskiej. Pierwszym kandydatem do zastąpienia w radzie Agnieszki Bąk będzie Wojciech Bulanda, znany głównie z działalności w środowiskach rowerowych w mieście.

Agnieszka Bąk była radną od 2010 roku. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych uzyskała największą bezwzględną liczbę głosów – 6490.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miedzyniak
Miedzyniak
3 lat temu

Całe szczęście. Nic nie zrobiła. Nawet na dyżury radnych w radzie osiedla nie przyjeżdżała