Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pizzeria Ale Młyn otwiera się w Fordonie. Znamy datę!

Dodano: 29.11.2022 | 10:48

Na zdjęciu: Restauracja Ale Młyn zmienia swoją lokalizację

Fot. Ale Młyn

Jedna z bydgoskich restauracji zmieniła swoją lokalizację. Jej otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku.

Restauracja Ale Młyn dotychczas funkcjonowała przy ul. Jezuickiej 3. Została jednak tymczasowo zamknięta 10 listopada. Wróci już w nowej lokalizacji, rozpoczynając działanie w Fordonie przy ul. Wybudowanie. Lokal mieści się w dobudowanej przy domu jednorodzinnym części z parkingiem na 2-3 samochody.

Właściciele restauracji zdecydowali się na zmianę lokalizacji z kilku powodów. Jak tłumaczą, jednym z nich była chęć ucieczki ze Starówki, gdzie znajduje się wiele innych lokali gastronomicznych. Problemem był również okres zimowy, w którym do restauracji docierała mała liczba klientów.

Kolejnym powodem było małe zaplecze, które było niekomfortowe do pracy i uniemożliwiało wprowadzenie nowych potraw do menu przez brak miejsca na ich przyrządzenie. Do zmiany lokalizacji właścicieli przekonał również fakt, że byli oni już czwartym najemcą tego lokalu i poprzednicy również musieli mieć powód do jego opuszczenia. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowała inna restauracja – Pizza i Barszcz.

Otwarcie w nowej lokalizacji miało nastąpić 15 grudnia 2022 roku. Ostatecznie Ale Młyn w Fordonie zostanie otwarty 1 stycznia 2023 roku, jednak już od środy, 28 grudnia będzie można zamówić pizzę na wynos i dowóz.

ZOBACZ: Co Robert Makłowicz sądzi o Bydgoszczy? [WIDEO]

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments