[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wykładowca bydgoskiego UKW z tytułem profesorskim. Pracuje na uczelni od wielu lat

Dodano: 17.05.2022 | 07:04

Na zdjęciu: Prof. Andrzej Zaćmiński jest kierownikiem katedry Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Fot. UKW Bydgoszcz / materiały prasowe

Wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Andrzej Zaćmiński otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora nauk humanistycznych w dziedzinie historia.

Prof. Zaćmiński w 1986 r., uzyskał tytuł magistra, a w 1992 r. obronił dysertację doktorską. – W 2004 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w zakresie historii najnowszej Polski i powszechnej. Od 2005 roku zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych, a od 2019 roku profesora uczelni na wydziale historycznym – przypomina rzecznik prasowy UKW w Bydgoszczy Tomasz Zieliński.

Z bydgoską uczelnią, prof. Zaćmiński jest związany nieprzerwanie od ukończenia studiów. Najpierw wykładał w Wyższej Szkole Pedagogicznej, potem Akademii Bydgoskiej, a obecnie na UKW, gdzie pełnił m.in. funkcję kierownika zakładu Historii Najnowszej Polski i w latach 2006 – 2013 był zastępcą dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego UKW (2006–2013). Od blisko trzech lat pełni funkcję kierownika katedry Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych.

W swoim dorobku, wykładowca bydgoskiej uczelni ma ponad 80 publikacji. – Z zakresu historii najnowszej Polski oraz stosunków międzynarodowych po II wojnie światowej, a w szczególności: polskiej myśli zachodniej, historii Polski i emigracji polskiej w Wielkiej Brytanii, parlamentaryzmu Polski Ludowej oraz historii regionu Kujaw i Pomorza po 1945 roku – wylicza Zieliński i precyzuje, że prof. Zaćmiński ściśle współpracuje także z instytucjami naukowymi. – Od 2013 roku nadzoruje prace w ramach polsko-serbskiego projektu badawczego „Polska i Jugosławia w XX wieku”, w którym uczestniczą naukowcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce oraz państw bałkańskich – przypomina rzecznik prasowy bydgoskiej uczelni.

To kolejna profesorska nominacja dla wykładowcy bydgoskiego uniwersytetu. Wcześniej otrzymali je m.in. Tomasz Kuczur, który wykłada na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji czy kierownik wydziału Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej na Wydziale Pedagogiki Piotr Kostyło.

Wykładowca bydgoskiego UKW z tytułem profesorskim. Pracuje na uczelni od wielu lat
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments