Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Atos wyróżniony. Otrzymał status Centrum Badawczo-Rozwojowego

Dodano: 23.09.2021 | 19:42

Na zdjęciu: Główna siedziba polskiego oddziału Atosa mieści się w Bydgoszczy.

Fot. Wikimedia Commons

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przyznało Atos Poland R&D (Research and Development) Centre status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Przedsiębiorstwa, które uzyskały ten status, są wsparciem technicznym oraz naukowym dla konkretnych branż i specjalizacji jak np. medycyna, energetyka czy sektor informatyczno-inżynierski. 

Wchodząca w skład bydgoskiego oddziału spółka Atos Poland Research and Development, skupiona wokół badań i rozwoju IT, rozpoczęła działalność 1 października ubiegłego roku. Aktualnie zatrudnia blisko 500 osób, które opracowują zaawansowane technologie i produkty wnosząc wyjątkową wartość dodaną do wydajności i bezpieczeństwa firmy. Głównym celem organizacji jest zapewnienie konkurencyjności Grupy Atos w sektorze IT poprzez tworzenie kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań informatycznych.
Tytuł Centrum Badawczo-Rozwojowego to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się, że dołączyliśmy do prestiżowego grona 34 firm, które mogą pochwalić się takim tytułem – mówi Robert Wichłacz, członek zarządu Atos Poland R&D. I dodaje, że był to najlepszy prezent na pierwsze urodziny centrum. – Wierzymy, że status CBR umocni Atos Poland R&D na mapie innowacyjnych partnerów dla biznesu – wyraża nadzieję Wichłacz.

Atos wyróżniony. Otrzymał status Centrum Badawczo-Rozwojowego

Zobacz również:

Nowa siedziba i sesja w najpiękniejszych zakątkach. Quiosque podkreśla swoje związki z Bydgoszczą

Aby otrzymać status Centrum Badawczo-Rozwojowego firma musiała spełnić szereg warunków: przedstawić opis badań, prac rozwojowych prowadzonych i zrealizowanych w ostatnim roku, a także ich wyników, oraz wykaz uzyskanych akredytacji, patentów czy zastosowań w praktyce. Przedsiębiorcy, którzy posiadają status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadany na podstawie Ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, w zakresie prowadzonych prac badawczo-rozwojowych mogą korzystać z szeregu ulg i rozwiązań wspierających dostęp do specjalistycznego sprzętu i wiedzy eksperckiej, tak ważnych w obszarze badań i rozwoju.

Status CBR dla Atos Poland R&D to dla mnie naturalny krok – dodaje Marcin Lipiński, szef dywizji Atos Big Data & Security. – Dzięki niemu możliwy będzie dalszy rozwój Atos Poland R&D, co przełoży się na większą liczbę generowanych patentów i produktów objętych prawami autorskimi. Umożliwi on również lepszy dostęp do wiedzy, szkoleń oraz zwiększy ekspozycję pracowników na społeczności eksperckie – wyjaśnia Lipiński.

Budując struktury Research and Development, Atos zidentyfikował w swoich zasobach wiodących ekspertów zaangażowanych w rozwój głównych produktów dostarczanych dla klientów na całym świecie. Pracują oni nad rozwojem aplikacji, usługami w chmurze, narzędziami i usługami automatyzacji oraz bezpieczeństwem. Wszystkie obszary korzystają z podejścia: nieustanna eksploracja – ciągła integracja – nieustanne wdrożenia. Zespoły Atos dostarczają usługi oraz nowe technologie do największych marek ze świata elektroniki, usług IT, branży chemicznej oraz opieki zdrowotnej. Szacuje się, że usługi firmy pomagają podnieść poziom bezpieczeństwa aż 500 000 pracowników tych organizacji.

Atos jest obecny w Polsce od ponad 20 lat. W tym czasie stał się miejscem pracy dla ponad 5000 specjalistów o unikalnych umiejętnościach i doświadczeniu w pracy przy projektach na światowym poziomie. Oddziały Atos są obecne w największych polskich miastach – od 2019 roku w Bydgoszczy mieści się główna siedziba polskiej części międzynarodowej spółki z branży IT. Warto dodać, że poza Atosem, status Centrum Badawczo-Rozwojowego posiadają jeszcze dwie bydgoskie firmy: Instytut Genetyki Sądowej oraz Softblue. Ta ostatnia zamierza wybudować budynek centrum badawczo-rozwojowego przy ulicy Gdańskiej. Obiekt ma służyć pracom nad wykorzystaniem rozwiązań informatycznych na potrzeby zarządzania zasobami wodnymi i energią.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa inwestycja przy ulicy Gdańskiej coraz bliżej. Bydgoska firma wybuduje w Śródmieściu centrum badawcze

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments