Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

ZDMiKP w wakacje uruchomi dodatkowe kursy linii 41 do Borówna

Dodano: 05.06.2023 | 09:37

Na zdjęciu: Dodatkowe weekendowe kursy linii 41 do Borówna będą obsługiwane autobusami przegubowymi.

Fot. Nikodem Mulczyński

Od kilku miesięcy funkcjonuje linia międzygminna nr 41 w relacji Dworzec Leśne – Wudzyn przez Osielsko, Żołędowo, Wilcze, Borówno, Kusowo, Dobrcz, Sienno, Kotomierz, Karolewo. ZDMiKP poinformował, że na okres wakacji uruchomi dodatkowe weekendowe kursy do Borówna.

Linia nr 41 to już 13 linia międzygminna kursująca z Bydgoszczy do pobliskich gmin. Została uruchomiona na początku grudnia zeszłego roku i funkcjonuje w relacji Dworzec Leśne – Wudzyn przez Osielsko, Żołędowo, Wilcze, Borówno, Kusowo, Dobrcz, Sienno, Kotomierz, Karolewo. W marcu, na wniosek gminy Osielsko, uruchomiono więcej kursów na odcinku Dworzec Leśne – Osielsko/Kąty.

To nie koniec zmiany na linii 41. Od 24 czerwca do końca sierpnia w soboty, niedziele i święta uruchomiona zostanie dodatkowy wariant linii do pętli Dobrcz/Urząd Gminy przez Osielsko i Borówno. – W soboty, niedzielę i święta realizowanych będzie 6 kursów w obu kierunkach autobusami długimi (przegubowymi) – wymienia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Linie międzygminne w Bydgoszczy i okolicach

Obecnie ZDMiKP w Bydgoszczy uruchamia 13 linii podmiejskich z numerami od 90 do 99 i od 40 do 42. Autobusy kursują do pięciu ościennych gmin: Białe Błota (42, 90, 91, 92, 96), Osielsko (41, 93, 94, 95, 98), Dobrcz (41, 93, 94, 95, 97), Nowej Wsi Wielkiej (99) i Dąbrowa Chełmińska (40 – linia sezonowa do Ostromecka), co przekłada się na obsługę ponad 40 podbydgoskich sołectw. Trasy i rozkłady realizowane są i ustalane w porozumieniu z daną gminą.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Linia 82 znów połączy Fordon i Myślęcinek. Znamy daty kursowania

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments