Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dobre zmiany w komunikacji. W wakacyjne weekendy powróci autobus z Fordonu do Myślęcinka

Dodano: 03.06.2022 | 17:38

Na zdjęciu: Autobusy linii 82 kursowały do Myślęcinka w zeszłym roku, w sierpniowe weekendy.

Fot. BB

Kolejne dobre informacje dla mieszkańców Fordonu: już za miesiąc wejdzie w życie oczekiwana zmiana w komunikacji. W każdy wakacyjny weekend linia autobusowa nr 82 będzie ponownie przedłużona do Myślęcinka.

Linia 82 kursuje z pętli Tatrzańskie przez Stary Fordon, Bajkę, Szybowników, Bohaterów, Przylesie i osiedle Eskulapa aż do prowizorycznej pętli przy ulicy Zamczysko. Mieszkańcy Fordonu od dawna postulowali, aby wydłużyć nieco jej trasę do Myślęcinka, by ułatwić dojazd – zwłaszcza tym osobom, które mieszkają w oddaleniu od linii tramwajowej. W zeszłym roku, po interwencji Rady Osiedla Nowy Fordon, zarząd dróg postanowił uruchomić dodatkowe kursy do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w sierpniowe weekendy.

Autobus Fordon Myślęcinek. Linia 82 będzie przedłużona do Lasu Gdańskiego także w 2022 roku

Próbne uruchomienie 82 było na tyle udane, że mieszkańcy i RO Nowy Fordon również i w tym roku zwracali się do władz miasta z prośbą o wydłużenie kursów fordońskiej linii autobusowej. Odpowiedź na pismo Jana Kwiatonia – przewodniczącego fordońskiej rady osiedla – okazała się pozytywna: zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz przekazał, że autobus będzie kursował do pętli Las Gdański w każdy weekend i święto w okresie od 2 lipca do 28 sierpnia. Przedłużona trasa 82 ponownie będzie poprowadzona ulicami Zamczysko i Gdańską. Pozwoli ona nie tylko na dojazd do Myślęcinka czy pętli tramwajowej, ale też do ogródków działkowych. Jak dodał Kozłowicz, tak jak w 2021 roku pojazdy będą kursować z częstotliwością co około 40 minut.

Linia 82 w czasie roku szkolnego pełni też istotną rolę w dowożeniu uczniów do szkoły. Przede wszystkim tych najmłodszych, którzy uczęszczają do znajdującej się na osiedlu Przylesie szkoły podstawowej nr 66. Kiedy nauka znów jest prowadzona stacjonarnie, od poniedziałku do piątku z linii nr 82 korzysta kilkudziesięciu uczniów – zdarza się, że na poranne lekcje w SP 66 autobus przywozi ponad 20 samych uczniów, nie wspominając o innych pasażerach. Wiele kursów autobusu kursującego na trasie Zamczysko – Tatrzańskie jest wręcz przepełnionych, lecz ZDMiKP na razie nie widzi konieczności ani zwiększenia częstotliwości ich kursowania, ani przykładowo zwiększenia taboru obsługującego tę linię.

Czytaj więcej: Przepełniona linia 82. Czy ZDMiKP zwiększy liczbę jej kursów?

0 0 votes
Article Rating
Dobre zmiany w komunikacji. W wakacyjne weekendy powróci autobus z Fordonu do Myślęcinka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments