Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 14 • L 12
18C
Czw
21C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
19C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBruski zaprasza Morawieckiego do rozmowy. „Jutro jestem do pana dyspozycji”
Rafał Bruski
10.05.2019 | 13:59

Bruski zaprasza Morawieckiego do rozmowy. „Jutro jestem do pana dyspozycji”

Na zdjęciu: Rafał Bruski skierował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego.

Fot. Stanisław Gazda

Jutro premier Mateusz Morawiecki przyjeżdża do Bydgoszczy. Powodem jego wizyty jest uczestnictwo w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Na wieść o przybyciu szefa rządu prośbę o spotkanie wystosował prezydent Rafał Bruski.

Sobotnia konwencja PiS odbędzie się w kinoteatrze Adria przy ulicy Toruńskiej o godzinie 10:00. Głównym punktem programu są wystąpienia prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Podobnie jak w przypadku konwencji w innych miastach, odbywających się w każdy weekend także i w mieście nad Brdą mają być promowani kandydaci PiS we wspomnianych wyborach do europarlamentu.

Zobacz również:

Kaczyński i Morawiecki przyjeżdżają do Bydgoszczy

Na wizytę premiera w grodzie nad Brdą zareagował prezydent Rafał Bruski. Dziś po południu wystosował zaproszenie do Morawieckiego na osobiste spotkanie. – Podczas rozmowy chciałbym przekazać szczegółowo informacje o znaczeniu dla Bydgoszczy tak kluczowych inwestycji jak: budowa drogi ekspresowej S10 oraz budowa kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – przekazał Bruski.

Jak wiadomo, obie inwestycje w ostatnich latach napotkały na liczne problemy. Budowa drogi S10 ma być realizowana w ramach programu partnerstwa publiczno-prywatnego, a nie państwowego programu budowy dróg krajowych. W kwestii budowy nowego kampusu uczelni muzycznej zarówno jej władze, jak i mieszkańcy czekają na zapowiadane wpisanie środków na budowę kampusu Akademii Muzycznej do wieloletniego planu finansowego państwa. Dokument zakłada, że pierwsze środki miałyby być przekazane w 2020 roku.

Chciałbym też poruszyć kwestie zanieczyszczonych terenów po dawnych Zakładach Chemicznych ZACHEM, których rewitalizacja leży w bezpośredniej kompetencji administracji szczebla rządowego – podkreśla w oświadczeniu Bruski. Prezydent deklaruje, że przez całą sobotę jest obecny w Bydgoszczy. – Pozostaję do dyspozycji Pana Premiera – puentuje Bruski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści