Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h SW
H 17 • L 15
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudowa nowej siedziby Sądu Okręgowego coraz bliżej końca. Czas na instalacje i elewację
09.02.2018 | 16:14

Budowa nowej siedziby Sądu Okręgowego coraz bliżej końca. Czas na instalacje i elewację

Prace przy nowym obiekcie mają potrwają jeszcze kilkanaście miesięcy.

Na zdjęciu: Tak ma prezentować się po zakończeniu prac nowy gmach Sądu Okręgowego na Nowym Rynku.

Fot. mat. prasowe

Dobiegły końca działania związane ze wznoszeniem konstrukcji nowego budynku Sądu Okręgowego na Nowym Rynku. Kolejny etap to prace instalacyjne oraz związane ze stolarką okienną. Obiekt ma być oddany do użytku w przyszłym roku.

Budynek powstający w południowej pierzei Nowego Rynku ma poprawić warunki lokalowe sądu, który ma coraz więcej pracy. W gmachu znajdą się między innymi sale sądowe wraz z przyległymi pomieszczeniami dla świadków, sale narad, pomieszczenia dla sądowej administracji, a także część biurowa i socjalna. Obiekt liczy łącznie sześć kondygnacji, z czego dwie znajdują się pod ziemią.

W 2017 roku zakończono główną część prac budowlanych. Obecnie roboty toczą się wewnątrz budynku, gdzie trwa układanie instalacji. Wiosną rozpoczną się z kolei prace przy montażu okien. Elewacja nowego sądu ma otrzymać kamienne okładziny z trawertynu oraz łupka, obiekt zyska także barwiony tynk. Dominującymi kolorami mają być jasnopiaskowy oraz grafitowy.

Latem ubiegłego roku prace zostały na kilka tygodni przerwane z powodu zawalenia się części szalunku ze stropem o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale roboty wznowiono dopiero po akceptacji inspekcji nadzoru budowlanego.

Koniec prac i oddanie budynku do użytku przewidziano na 2019 rok. Koszt inwestycji to około 17 milionów złotych. Wcześniej Sąd Okręgowy przeprowadził roboty konserwatorskie przy sąsiadującym budynku na Wałach Jagiellońskich.


Powiązane treści