Bydgoszcz
15C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 15 • L 15
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudowa posterunku na Osowej Górze coraz bliżej. Znamy oferty w przetargu [WIZUALIZACJE]
posterunek policji Osowa Góra
02.10.2019 | 10:11

Budowa posterunku na Osowej Górze coraz bliżej. Znamy oferty w przetargu [WIZUALIZACJE]

Nowy posterunek policji ma stanąć przy ulicy Sardynkowej za rok.

Na zdjęciu: Jedna z wizualizacji przedstawiających budynek posterunku na Osowej Górze.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dziewięć firm stanęło do przetargu na budowę posterunku policji przy ulicy Sardynkowej na Osowej Górze. Dwie z nich zmieściły się w planowanym budżecie.

Przygotowania do inwestycji trwają już od kilkunastu miesięcy. Właśnie wkracza ona w decydującą fazę – na początku ubiegłego tygodnia Komenda Wojewódzka Policji poznała oferty potencjalnych wykonawców. Najniższą cenę zaproponowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lech z Bydgoszczy – 3,17 mln złotych. Kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej za realizację zadania chce Kontbud (3,22 mln zł). Kolejne propozycje mieszczą się w przedziale pomiędzy 3,5 a 4,5 miliona złotych. Na budowę posterunku policja zabezpieczyła 3,45 mln złotych.

Cena nie była jedynym kryterium w przetargu, ale z uwagi na jego zapisy to właśnie ona zadecyduje (nie licząc ewentualnych wykluczeń) o zwycięstwie w postępowaniu. Punkty przyznawano bowiem również za przedłużenie czasu gwarancji. Minimalny pułap ustalono na poziomie 36 miesięcy, a maksymalne wydłużenie tego terminu – o 24 miesiące. I wszystkie startujące w przetargu firmy zapewniły o wydłużeniu gwarancji właśnie o dwa lata.

Posterunek na Osowej Górze będzie dwukondygnacyjnym budynkiem zlokalizowanym przy ulicy Sardynkowej 5. Zastąpi wysłużony obiekt obecnego rewiru dzielnicowych. W skład inwestycji wejdzie też budowa garażu dla dwóch aut, przylegającego do posterunku parkingu oraz instalacja nowego ogrodzenia.

W odtworzonej po latach jednostce podlegającej pod komisariat na Błoniu ma pracować kilkunastu funkcjonariuszy. Budowa powinna zakończyć się jesienią przyszłego roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści