Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa posterunku policji w Niemczu rusza na dobre. Umowa została podpisana [ZDJĘCIA]

Dodano: 16.03.2023 | 17:17

Na zdjęciu: Porozumienie w sprawie budowy posterunku w Niemczu podpisali insp. Marcin Woźniak - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy oraz zastępca wójta gminy Osielsko Krzysztof Lewandowski.

Fot. KWP Bydgoszcz / materiały prasowe

Budowa posterunku policji w Niemczu rusza na dobre. W czwartek (16 marca) podpisano porozumienie i umowę na realizację tego zadania. – Nowy posterunek będzie zasięgiem swojego działania obejmować gminę Osielsko i wszystkie jej sołectwa – mówi rzecznik prasowa KWP.

Osielsko miało wcześniej posterunek policji, ale od czasu jego likwidacji, a to miało miejsce dekadę temu, działał jedynie punkt przyjęć interesantów. Mieszkańcy Osielska i okolic podkreślali, że brak posterunku wpływa na poziom bezpieczeństwa w gminie. Sprawa zmieniła się w połowie września 2021 r., kiedy to szef kujawsko-pomorskich policjantów nadinsp. Piotr Leciejewski oraz wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski zawarli list intencyjny, w którym wyrażono wolę budowy posterunku policji w Niemczu.

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, zastępca szefa KWP insp. Marcin Woźniak oraz zastępca wójta gminy Osielsko Krzysztof Lewandowski podpisali porozumienie, na mocy którego gmina przekaże kwotę 500 tysięcy złotych. – Kwota zostanie przeznaczona na dofinansowanie budowy posterunku policji w Niemczu – mówi rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz.

Wiadomo już także, że wykonawcą inwestycji będzie bydgoska firma Bydgosta sp. z o.o., która – jak precyzuje mł. insp. Chlebicz – została wyłoniona w przetargu publicznym, jaki komenda wojewódzka ogłosiła na realizację tego zadania. Umowę w tej sprawie dzisiaj w siedzibie komendy podpisali dzisiaj wspomniany już insp. Marcin Woźniak oraz wiceprezes firmy Bydgosta Dariusz Cembrowicz.

Przypomnijmy, że na realizację tego zadania gmina Osielsko przekazała policji działkę o powierzchni 1,749 metrów kwadratowych w Niemczu pomiędzy ul. Bydgoską i Słowackiego, nieopodal ronda łączącego obie ulice. – Zasięgiem swojego działania nowy posterunek obejmować będzie gminę Osielsko i wszystkie jej sołectwa, a warunki obsługi interesantów, a także pracy policjantów, zmienią się diametralnie – kończy rzecznik prasowa KWP w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments