Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBurzą kamienice pod rozbudowę Kujawskiej [ZDJĘCIA]
24.08.2018 | 20:11

Burzą kamienice pod rozbudowę Kujawskiej [ZDJĘCIA]


Zdjęcia: Stanisław Gazda

Trwają przygotowania do rozbudowy ulicy Kujawskiej. Postępuje wyburzanie kamienicy przy Zbożowym Rynku 3, a niebawem rozpoczną się prace rozbiórkowe przy kolejnych budynkach. 

Budowa linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej ma rozpocząć się jesienią tego roku. Poza torowiskiem, ulica Kujawska zyska drugą jezdnię oraz buspas. Rondo Kujawskie zostanie obniżone – po jego południowej stronie, w miejscu zrujnowanych kamienic powstanie parking. Plan przebudowy zakłada likwidację dotychczasowej pętli Rondo Kujawskie, ale już teraz zostanie wybudowany fragment toru w kierunku ulicy Solskiego, co ułatwi zapowiadaną realizację połączenia tramwajowego przez Szwederowo.

W lipcu ZDMiKP rozstrzygnął przetarg, który wyłonił wykonawcę zadania. Miasto podpisze umowę ramową z konsorcjum firm: Gotowski, PBDI Toruń i Tor-Krak. Wyceniło ono swoje usługi na 167 milionów złotych. Zanim do tego dojdzie, konieczne jest wykonanie niezbędnej procedury. Do 30 lipca inne podmioty startujące w przetargu mogły składać odwołania od decyzji ZDMiKP. Z tej możliwości skorzystała Kobylarnia – 21 sierpnia Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wniosek przedsiębiorstwa. Aktualnie przetarg jest na etapie przeprowadzenia kontroli uprzedniej przez Urząd Zamówień Publicznych. Po zakończeniu kontroli miasto będzie mogło podpisać z Gotowskim umowę.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wiemy, kto może przebudować Kujawską. Miasto wybrało oferty


Aktualnie w rejonie objętym inwestycją trwa wyburzanie dwóch kamienic – przy Zbożowym Rynku 3 i Karpackiej. W najbliższych tygodniach rozebrane zostaną mury budynków przy Rondzie Bernardyńskim (Bernardyńska 1, Toruńska 4 i 6, Zbożowy Rynek 4), a także budynki przy ulicy Kujawskiej (53, 55, 57 i 61), na których miejscu powstanie parking.


Powiązane treści