Bydgoszcz
17C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 18 • L 17
18C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
16C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoski Festiwal Operowy trwa. Jakie spektakle będzie można jeszcze zobaczyć?
26.04.2016 | 18:46

Bydgoski Festiwal Operowy trwa. Jakie spektakle będzie można jeszcze zobaczyć?

Na scenie Opery Nova zaprezentują się polscy oraz zagraniczni artyści.

Na zdjęciu: Aktorzy w operze "Straszny dwór".

Fot. Joanna Miklaszewska

Od ubiegłej soboty (23.04) trwa największy w Polsce przegląd dokonań artystycznych teatrów operowych połączony z prezentacją zespołów baletowych o światowej renomie. Bydgoski Festiwal Operowy po raz 23 zorganizowali pracownicy Opery Nova w Bydgoszczy.

Do tej pory uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć operę „Don Carlos” Verdiego, która nie była wystawiana w Polsce od 44 lat. To właśnie ten spektakl otworzył 23. Bydgoski Festiwal Operowy. Kierownictwo muzyczne nad tym przedstawieniem objął Piotr Wajrak, który dyryguje również goszczącym dzisiaj o 19:00 w Operze Nova „Strasznym Dworem” z łódzkiego Teatru Wielkiego.

W najbliższy czwartek (28.04) o godz. 19:00 zaprezentowany zostanie musical „Mistrz i Małgorzata” Piotra Dziubka, Wojciecha Kościelniaka i Rafała Dziwisza. Spektakl powstał w oparciu o słynną powieść Michaiła Bułhakowa. Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu przedstawi widzom iluzję scenicznego świata, który warto tworzyć, a przede wszystkim podziwiać.

Natomiast 30 kwietnia o godz. 19:00 zaprezentują się studenci Poznańskiej Szkoły Baletowej, którzy wystąpią w balecie Jeana-Philippa Rameau. Tancerze towarzyszyć będą międzynarodowym wykonawcom opery „Les Indes Galantes” („Zamorskie zaloty”).

Na początku maja widzowie będą mogli zobaczyć czeską operę narodową Leoša Janačka „Jenufa” znaną również pod tytułem „Její pastorkuna”. Artyści Teatru Narodowego w Brnie zaprezentują się o godz. 19:00. Dzień później o godz. 18:00 na scenie Opery Nova zagoszczą artyści z Opery Wrocławskiej w sztucę Ronalda Harwooda „Kwartet”.

Ostatnie dni festiwalu zdominuje balet. 5 maja Polski Balet Narodowy wystąpi w balecie Johna Cranki „Poskromienie złośnicy”. Występ rozpocznie się o godz. 19:00. O tej samej porze lecz 7 i 8 maja zaprezentuje się grupa z Chin. The Shanghai Ballet pokaże widzom balet współczesny. Tancerze wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Ich pokaz zakończy 23. Bydgoski Festiwal Operowy.

Bilety na wspomniane spektakle można były sprzedawane od marca. Wiele osób skorzystało z tej opcji i już zaopatrzyło się w wejściówki. Jednak jeszcze nie wszystkie miejsca zostały wyprzedane. W celu uzyskania informacji o dostępnych biletach należy kontaktować się z pracownikami Opery Nova w Bydgoszczy.

Więcej o  23. Bydgoskim Festiwalu Operowym przeczytacie TUTAJ


Powiązane treści