Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 8
6C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoskie lotnisko kolejny miesiąc na plusie. „Rozwijamy się wbrew niedowiarkom i malkontentom”
lotnisko bydgoszcz
08.10.2019 | 10:33

Bydgoskie lotnisko kolejny miesiąc na plusie. „Rozwijamy się wbrew niedowiarkom i malkontentom”

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W tym roku z oferty bydgoskiego lotniska skorzystało już ponad 330 tysięcy osób.

Fot. Sebastian Torzewski

Czwarty miesiąc z rzędu Port Lotniczy Bydgoszcz zanotował wynik z ponad 40 tysiącami obsłużonych pasażerów. A to oznacza, że nadal możliwe jest poprawienie ubiegłorocznego, rekordowego rezultatu. W osobliwy sposób statystyki oraz perspektywy lotniska skomentował marszałek Piotr Całbecki.

W ubiegłym miesiącu z usług lotniska imienia Paderewskiego skorzystało dokładnie 41 768 osób. – To oznacza niemal 14-procentowy wzrost rok do roku – mówi Daniel Mackiewicz, rzecznik PLB. I dodaje, że był to najlepszy wrzesień w historii portu. Warto także wspomnieć, że w tym okresie wykonano ponad 1100 operacji lotniczych, czyli blisko jedną trzecią więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

Zobacz również:

Nowe informacje w sprawie połączenia Bydgoszcz – Edynburg. Znamy terminy lotów

W tym roku lotnisko obsłużyło już niemal 333 tysiące osób. Do rekordowego rezultatu z minionego roku – 413 tysięcy odprawionych podróżnych – brakuje więc 80 tysięcy osób. – Cieszą mnie rosnące, zwłaszcza w okresie jesiennym, statystyki lotniska. Mimo głosów niedowiarków i malkontentów, kujawsko-pomorski port lotniczy konsekwentnie się rozwija i ma dobre prognozy na przyszłość – twierdzi marszałek Piotr Całbecki. Przypomnijmy, że najczęściej pojawiające się głosy krytyki dotyczą małej liczby połączeń (z dominującą rolą kierunków emigracyjnych) i uzależnienia lotniska od Ryanaira, irlandzkich tanich linii lotniczych, którym województwo wspólnie z miastami: Bydgoszcz i Toruń dopłaca do lotów w ramach tzw. usług promocyjnych.

Proporcja połączeń niskokosztowych do tradycyjnych już za niespełna trzy tygodnie ulegnie zmianie. Do codziennych lotów do Frankfurtu realizowanych przez Lufthansę dołączy bowiem oferta LOT-u z przelotami do Warszawy. Pierwszy raz trasę z i na Okęcie samoloty krajowego przewoźnika pokonają 27 października. Łącznie dostępnych będzie dziesięć lotów tygodniowo. – Lufthansa daje możliwość szybkich i wygodnych przesiadek do ponad 200 kierunków w Europie i na świecie. Lotnisko Chopina w Warszawie to kolejne 140 możliwości kontynuowania podróży – wylicza prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski.

Ceny biletów na loty do stolicy (w dwie strony) zaczynają się od 164 złotych. Jak deklarują władze lotniska, umożliwią one dotarcie do większości polskich miast w 2,5 godziny, a także wylot i powrót tego samego dnia z większości europejskich kierunków. Szerzej o reaktywowanej po czterech latach trasie Bydgoszcz – Warszawa pisaliśmy na początku września [TUTAJ].

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści