Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 19 • L 19
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoskie Święto Cykliczne 2016
24.05.2016 | 18:42

Bydgoskie Święto Cykliczne 2016

Rowerzyści po raz kolejny zamanifestują swoją obecność w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Bydgoska Masa Krytyczna co miesiąc organizuje wspólny przejazd ulicami Bydgoszczy.

Fot. Bogusław Białas / archiwum

Już po raz czwarty Bydgoszcz dołączyła do grona miast obchodzących Święto Cykliczne. W tym roku świętowanie odbywa się pod hasłem 670. Rowerowych Urodzin Bydgoszczy. Trwają zapisy osób chętnych do wspólnej zabawy. 

Organizatorem obchodów Bydgoskiego Święta Cyklicznego jest Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna. Grupa zapalonych rowerzystów proponuje bydgoszczanom udział we wspólnym przejeździe, który odbędzie się 5 czerwca. Trasa przejazdu prowadzić będzie przez bydgoskie ulice, a nad bezpieczeństwem czuwać będzie policja. Uczestnicy, bez względu na warunki atmosferyczne, wyruszą o 10:00 z Placu Wolności i ok. godz. 13:00 dojadą do Myślęcinka. W tym miejscu odbędą się zabawy sprawnościowe.

W imprezie udział może wziąć każda chętna osoba posiadająca sprawny rower. Nie ma ograniczeń co do wieku uczestników, lecz osoby poniżej 16. roku życia będą musiały być pod opieką dorosłych. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest również uiszczenie symbolicznej opłaty startowej. Do 29 maja wynosi ona 6 zł, a potem: 9 zł. Dzieci urodzone w 2012 roku lub później mogą wziąć udział w imprezie za darmo. W zamian za wpłacone pieniądze każdy uczestnik otrzyma m.in. numer startowy, smycz oraz bon na ciepły posiłek, który będzie można zrealizować w Myślęcinku po zakończonym przejeździe.

Organizatorzy nie narzucają ograniczeń co do liczby uczestników, lecz wprowadzają zasadę „kto pierwszy, ten lepszy”. Realizują ją poprzez dodatkowe podarunki dla osób, które jako pierwsze zarejestrują się i wpłacą opłatę startową. Dla pierwszych 100 zarejestrowanych uczestników przygotowano pamiątkowe koszulki, a dla 300 – torby z materiału. Do tej pory zapisało się już ponad 150 osób. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej:www.b4sportonline.pl/bydgoskieswietocykliczne

Święto Cykliczne odbędzie się w 9 polskich miastach pomiędzy 4 a 12 czerwca. Głównym celem tej społecznej inicjatywy jest promocja roweru jako najlepszego środka transportu w mieście. Ponadto impreza to także sposób na integracje mieszkańców miasta.


Powiązane treści