Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKręcimy kilometry dla Bydgoszczy
20.05.2016 | 08:28

Kręcimy kilometry dla Bydgoszczy

Rowerzyści mogą pomóc Bydgoszczy wygrać w europejskiej rywalizacji miast.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego Bydgoszcz w ECC 2016

Fot.

Do końca maja trwa europejska rywalizacja miast o to, w którym z nich jeździ się najwięcej na rowerach. W tegorocznym European Cycling Challenge po raz pierwszy udział bierze również Bydgoszcz. Aktualnie zajmuje ona 6 miejsce.

Jednak osoby zaangażowane w tę akcję wierzą, że nasze miasto może znaleźć się nieco wyżej na liście. Zachęcają oni mieszkańców do udziału w grupowych rekreacyjnych rowerowych przejazdach wokół miasta. Pierwszy z nich odbędzie się już jutro (21 maja). Akcja pod hasłem „Kręcimy kilometry dla Bydgoszczy” rozpocznie się o 16:00 na parkingu przy stoku narciarskich w Myślęcinku. Trasa dwugodzinnego przejazdu prowadzić będzie m.in. przez Fordon, Kapuściska, Wzgórze Wolności, Śródmieście. Rowerzyści po powrocie do Myślęcinka będą mogli uczestniczyć w pikniku. 350 osób, które jako pierwsze pojawią się na starcie, otrzyma talon na poczęstunek z grilla. Natomiast 300 rowerzystów korzystających z aplikacji Cycling365 dostanie kamizelki odblaskowe z logo Bydgoszczy.

Drugie wydarzenie organizowane w celu m.in. polepszenia pozycji Bydgoszczy w Europejskie Rywalizacji Rowerowej to majowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej, który odbędzie się 27 maja o godz. 18:00. Uczestnicy spotkają się na Starym Rynki i wspólnie przejadą ulicami miasta, a akcję zakończą wspólnym ogniskiem w Myślęcinku.

Spora liczba uczestników przejazdu może bardzo mocno wpłynąć na pozycję Bydgoszczy w rankingu. Jednak aby tak się stało, każdy rowerzysta musi mieć włączoną bezpłatną aplikację Cycling365, którą wcześniej zainstalował na swoim smartfonie. To za jej pośrednictwem naliczane są przejechane kilometry.

Więcej o European Cycling Challenge przeczytasz TUTAJ


Powiązane treści