Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoszcz nominowana w prestiżowym konkursie. Jest najdynamiczniej rozwijającym się miastem w Polsce?
Bydgoszcz_ widok z koła młyńskiego_ Focha, Nordic Haven - SF
15.01.2020 | 22:38

Bydgoszcz nominowana w prestiżowym konkursie. Jest najdynamiczniej rozwijającym się miastem w Polsce?

Na zdjęciu: Bydgoszcz ma szansę na nagrodę w konkursie CEE Business Services Awards 2020

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoszcz została wyróżniona w konkursie CEE Business Services Awards 2020. Dzięki temu powalczy z siedmioma innymi szybko rozwijającymi się ośrodkami w Polsce o miano najlepszego.

Największe miasto w województwie znalazło się na krótkiej liście nominowanych w kategorii Most Dynamically Developing City – Poland” – najdynamiczniej rozwijającego się miasta w Polsce. – Inwestorzy doceniają dobry klimat dla rozwijania biznesu w Bydgoszczy – informuje Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

CEE Business Services Awards jest prestiżowym konkursem odbywającym się corocznie, w którym wybierane są najlepsze organizacje, osobistości i wydarzenia z branży BPO/SSC. W składzie kapituły konkursowej zasiadają przedstawiciele największych międzynarodowych firm i organizacji branżowych. Będą oni w niezależnym głosowaniu decydować o tym, komu przyznać prestiżowe wyróżnienia.

Czytaj także: Bydgoszcz najlepszym celem podróży w Europie? Trwa głosowanie!

Branże BPO/SSC zajmują się nowoczesnymi usługami biznesowym. Najczęściej są to procesy telemarketingowe, księgowo-finansowe czy IT. Różnią się tym, że BPO (business process outsourcing) polega na przekazaniu działań na zewnątrz w celu minimalizacji kosztów, zaś SSC (shared services center) to instytucje pracują wewnątrz i na rzecz danej firmy.

W zeszłym roku bydgoskie firmy reprezentujące branże BPO/SSC stworzyły ponad 620 miejsc pacy. Bydgoszcz zdecydowanie przoduje w branży usług IT (ok. 80% udziału w zatrudnieniu w sektorze BPO/SSC). Obok naszego miasta na liście znalazły się też Katowice, Kraków, Łódź, Lublin, Poznań, Trójmiasto i Wrocław. Uroczysta gala ósmej edycji konkursu, na której zostaną wręczone wyróżnienia odbędzie się, 30 stycznia 2020 w Warszawie.

Bydgoszcz już dwukrotnie była nagradzana w tym konkursie w latach 2016 i 2019 w kategorii Emerging City of the Year (Wschodzące miasto roku).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści