Bydgoszcz
2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 2 • L 2
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoszcz po raz kolejny planem filmowym. Tym razem – niezwykłej baśni
kwiat paproci Bydgoszcz
18.09.2020 | 18:27

Bydgoszcz po raz kolejny planem filmowym. Tym razem – niezwykłej baśni

Na zdjęciu: Na potrzeby filmu, w hali o powierzchni 1000 mkw. przy ulicy Przemysłowej został zbudowany olbrzymi las, jeziora, jaskinie i największe w Polsce sztuczne tło (tzw. greenscreen).

Fot. Kwiat Paproci

Po dwóch latach przygotowań, w poniedziałek 21 września w Bydgoszczy ruszają zdjęcia do polskiej baśni filmowej „Kwiat paproci“, powstającej w ramach serialu animowano-aktorskiego „Klechdy Domowe”. W produkcji wystąpią znani polscy aktorzy – Janusz Chabior, Sonia Roszczuk czy Jakub Gola.

„Kwiat paproci” to filmowa opowieść o chłopcu przeżywającym niesamowicie fantastyczne i magiczne przygody podczas poszukiwania cudownego kwiatu, mającego zmienić jego życie. Scenariusz napisał filozof i religioznawca prof. Zbigniew Mikołejko. Film jest pilotem serialu – pierwszym z trzynastu odcinków. Wszystkie odcinki będą prezentować baśnie z różnych regionów Polski.

Na potrzeby filmu, w hali o powierzchni 1000 mkw., zlokalizowanej przy ulicy Przemysłowej został zbudowany olbrzymi las, jeziora, jaskinie i największe w Polsce sztuczne tło (tzw. greenscreen). W projekcie biorą udział polscy artyści wizualni, którzy stworzyli scenografię, rekwizyty, kostiumy oraz znani aktorzy – Sonia Roszczuk, Janusz Chabior czy Jakub Gola. Główną rolę zagra Staś Kotwicki. Za reżyserię odpowiedzialne są Justyna Celeda i Marta Filipiak, a za zdjęcia – Łukasz Owczarzak.

Producentem „Kwiatu paproci” jest fundacja Czarny Karzeł, a koproducentami – Moderator Inwestycje oraz Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Partnerzy projektu są: Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Miasto Bydgoszcz oraz bydgoskie firmy Omega Trading i Bohema Boutique Hotel & SPA.

„Kwiat paproci” to kolejny film realizowany w Bydgoszczy. Niedawno na terenie miasta realizowano zdjęcia do dzieła Marcina Sautera „Miasto”, a w czwartek, 17 września w Starym Fordonie rozpoczęto kręcenie kolejnych scen do najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego. Dzięki Grupie Moderator mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli także szansę zobaczyć przedpremierowo najnowszy film Agnieszki Holland – pokaz połączony ze spotkaniem z reżyserką odbędzie się 23 września w kinie Pomorzanin.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści