Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 21
25C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
28C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszcz w pierwszej 10 najbardziej rowerowych miast w Europie
Bydgoski Rower Aglomeracyjny
02.06.2016 | 16:29

Bydgoszcz w pierwszej 10 najbardziej rowerowych miast w Europie

Wysoka pozycja jest zasługą mieszkańców Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Bydgoszczanie chętnie korzystają z rowerów miejskich.

Fot. ED / archiwum

Do końca maja trwała kolejna edycja European Cycling Challenge. Bydgoszcz, która debiutowała w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej, zajęła bardzo dobrą pozycję.

W akcji udział brały 52 miasta z różnych europejskich państw. Bydgoszcz uplasowała się na 6 miejscu. Mieszkańcy korzystając ze specjalnej aplikacji mobilnej przejechali łącznie 171,924 km w ciągu jednego miesiąca. Do samego końca trwała zaciekła rywalizacja ze szwedzkim miastem Umeä, które ostatecznie wyprzedziło Bydgoszcz. Różnica wyniosła zaledwie 2 kilometry. Na podium znalazły się trzy polskie miasta: Gdańsk (825,550 km), Wrocław (333,566) i Warszawa (307.144). Czwartą pozycję zajął Rzym (205,240 km).

W klasyfikacji na najbardziej rowerowe miasto Bydgoszczy znalazła się na 8 pozycji z wynikiem 481 km na 1000 mieszkańców. Do zabawy przyłączyło się 1 605 bydgoszczan, a aktywnych było 1 015 zarejestrowanych użytkowników aplikacji. Więcej o European Cycling Challenge dowiesz się TUTAJ

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podziękował wszystkim za osiągnięty wynik oraz zachęcił do dalszej jazdy rowerem: – Dziękuję wszystkim za osiągnięty wynik. Potwierdziliśmy to, o czym szeroko informowały media już w ub.r. przy okazji uruchomienia Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, że jesteśmy bardzo rowerowym miastem. Codziennie widzę setki bydgoszczan przemieszczających się na rowerach, własnych czy miejskich, do pracy i szkoły. W czasie weekendów jazda na rowerze to – obok biegania – najbardziej popularny sposób rekreacji wśród bydgoszczan. Mamy rok na treningi i zachęcenie członków naszych rodzin czy przyjaciół do włączenia się w zabawę po to, abyśmy za rok „wykręcili” jeszcze lepszy wynik dla Bydgoszczy.

Zobacz też: Bydgoskie Święto Cykliczne 2016 


Powiązane treści