Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz wprowadza kolejną innowację. Bilety miesięczne można już kodować na kartę płatniczą

Dodano: 04.09.2020 | 11:42

Na zdjęciu: Od początku września pasażerowie bydgoskiej komunikacji mogą kodować bilet miesięczny na kartę płatniczą.

Fot. Szymon Makowski

Bydgoszcz jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza kolejną innowacyjną metodę zakupu biletów – od teraz bilety miesięczne można kodować na karcie płatniczej. 

Do tej pory nośnikiem i zarazem identyfikatorem biletów okresowych (najczęściej miesięcznych) była wyłącznie Bydgoska Karta Miejska. By móc korzystać z biletu, kartę trzeba było doładować w kiosku, automacie, przez Internet lub w Punktach Obsługi Klienta ZDMiKP. Dwa lata temu drogowcy wprowadzili możliwość zakupienia biletu jednorazowego poprzez płatność zbliżeniową kartą płatniczą. – Jak ten system się sprawdził, pokazują liczby – w tym roku w ten sposób zakupiono 1,5 miliona biletów. Rekordową liczbę transakcji odnotowano 26 czerwca – aż osiem tysięcy – poinformował na piątkowej konferencji prasowej zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.


CZYTAJ TAKŻE: Fatalny stan bydgoskich bulwarów. Czy uda się go poprawić?


Teraz Bydgoszcz „idzie za ciosem” i jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza możliwość zakodowania biletu miesięcznego na kartę płatniczą. By to zrobić, wystarczy dokonać przelew w sklepie internetowym (bydgoskakartamiejska.com.pl) – dowodem na zakup będzie wyłącznie karta płatnicza. W przypadku późniejszej kontroli, pasażer musi tylko przyłożyć swoją kartę płatniczą do czytnika – wtedy zostanie wyświetlona informacja, że bilet został opłacony. Oznacza to, że pasażer po zakodowaniu biletu na karcie płatniczej nie będzie musiał już posiadać Bydgoskiej Karty Miejskiej. Drogowcy przypominają, że czytnik kontrolera ani nie sczytuje danych z karty, ani nie pobiera środków. Informuje tylko kontrolera (tak jak w przypadku Bydgoskiej Karty Miejskiej), że bilet został opłacony.

Jak przekonywał zastępca dyrektora ZDMiKP ds. transportu Rafał Grzegorzewski, to kolejny etap odchodzenia od „twardych kanałów dystrybucji biletów” czyli biletomatów. – Identyfikatorem dokonania płatności w sklepie internetowym będzie karta płatnicza. Bilety będą całkowicie wirtualne – powiedział.

W celu skorzystania z nowego udogodnienia pasażer musi posiadać imienny profil w portalu pasażera Bydgoskiej Karty Miejskiej oraz przypisaną do konta kartę płatniczą (tzw. Bezpieczny identyfikator karty płatniczej). Wszystko zajmuje około 3 minuty, a użytkownik jest przez wszystko przeprowadzony krok po kroku. Dzięki temu zyskujemy bilet miesięczny ale także dostęp do całej historii zakupów biletów, przypisanych do danej karty. Bydgoska Karta Miejska nadal będzie funkcjonowała. Póki co nie ma informacji o jej wycofaniu lub zastąpieniu wirtualną kartą.

Nowe rozwiązanie zostało uruchomione dwa dni temu – za jego pomocą pasażerowie bydgoskiej komunikacji dokonali już kilkudziesięciu zakupów biletów okresowych na kartę płatniczą. Więcej o kolejnej innowacji w zakupie biletów w Bydgoszczy dowiesz się z naszego materiału wideo.

0 0 votes
Article Rating
Bydgoszcz wprowadza kolejną innowację. Bilety miesięczne można już kodować na kartę płatniczą
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments