Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoszcz wprowadza kolejną innowację. Bilety miesięczne można już kodować na kartę płatniczą
Autobus_linia 67_Aleje Adama Mickiewicza_SM
04.09.2020 | 11:42

Bydgoszcz wprowadza kolejną innowację. Bilety miesięczne można już kodować na kartę płatniczą

Na zdjęciu: Od początku września pasażerowie bydgoskiej komunikacji mogą kodować bilet miesięczny na kartę płatniczą.

Fot. Szymon Makowski

Bydgoszcz jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza kolejną innowacyjną metodę zakupu biletów – od teraz bilety miesięczne można kodować na karcie płatniczej. 

Do tej pory nośnikiem i zarazem identyfikatorem biletów okresowych (najczęściej miesięcznych) była wyłącznie Bydgoska Karta Miejska. By móc korzystać z biletu, kartę trzeba było doładować w kiosku, automacie, przez Internet lub w Punktach Obsługi Klienta ZDMiKP. Dwa lata temu drogowcy wprowadzili możliwość zakupienia biletu jednorazowego poprzez płatność zbliżeniową kartą płatniczą. – Jak ten system się sprawdził, pokazują liczby – w tym roku w ten sposób zakupiono 1,5 miliona biletów. Rekordową liczbę transakcji odnotowano 26 czerwca – aż osiem tysięcy – poinformował na piątkowej konferencji prasowej zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.


CZYTAJ TAKŻE: Fatalny stan bydgoskich bulwarów. Czy uda się go poprawić?


Teraz Bydgoszcz „idzie za ciosem” i jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza możliwość zakodowania biletu miesięcznego na kartę płatniczą. By to zrobić, wystarczy dokonać przelew w sklepie internetowym (bydgoskakartamiejska.com.pl) – dowodem na zakup będzie wyłącznie karta płatnicza. W przypadku późniejszej kontroli, pasażer musi tylko przyłożyć swoją kartę płatniczą do czytnika – wtedy zostanie wyświetlona informacja, że bilet został opłacony. Oznacza to, że pasażer po zakodowaniu biletu na karcie płatniczej nie będzie musiał już posiadać Bydgoskiej Karty Miejskiej. Drogowcy przypominają, że czytnik kontrolera ani nie sczytuje danych z karty, ani nie pobiera środków. Informuje tylko kontrolera (tak jak w przypadku Bydgoskiej Karty Miejskiej), że bilet został opłacony.

Jak przekonywał zastępca dyrektora ZDMiKP ds. transportu Rafał Grzegorzewski, to kolejny etap odchodzenia od „twardych kanałów dystrybucji biletów” czyli biletomatów. – Identyfikatorem dokonania płatności w sklepie internetowym będzie karta płatnicza. Bilety będą całkowicie wirtualne – powiedział.

Nowe rozwiązanie zostało uruchomione dwa dni temu – za jego pomocą pasażerowie bydgoskiej komunikacji dokonali już kilkudziesięciu zakupów biletów okresowych na kartę płatniczą. Więcej o kolejnej innowacji w zakupie biletów w Bydgoszczy dowiesz się z naszego materiału wideo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści