Bydgoszcz
17C
Opady
63% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 21 • L 15
19C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
26C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesCATTS otworzył biuro w Bydgoszczy. Będzie to ważna siedziba spółki
24-04-2019 Otwarcie biura Catts Poland - Arkada Business Center Bydgoszcz - SF
24.04.2019 | 16:45

CATTS otworzył biuro w Bydgoszczy. Będzie to ważna siedziba spółki

Na zdjęciu: Otwarcie nowego biura CATTS odbyło się w sali konferencyjnej Arkada Business Park - tuż obok powierzchni biurowej spółki.

Fot. Szymon Fiałkowski

Międzynarodowa firma specjalizująca się w doradztwie dotyczącym handlu CATTS oficjalnie zainaugurowała swoją działalność w Bydgoszczy. Znajdująca się na ostatnim piętrze biurowca Arkada Business Park siedziba ma być ważnym centrum operacyjnym dla całej korporacji, posiadającej oddziały w 21 państwach.

CATTS to wywodząca się z Holandii spółka prowadząca działalność z zakresu doradztwa gospodarczego w handlu międzynarodowym. Tworzy ona globalną sieć analityków i ekspertów specjalizujących się w przygotowywaniu dokumentacji i zarządzania firmą. Filarami CATTS jest doradztwo w zakresie zgodności prawa handlowego i przepisów celnych, audyty w obszarze zgodności handlowej i ocena ryzyka, wsparcie w zarządzaniu handlem międzynarodowym, szkolenia i warsztaty w zakresie przepisów celnych oraz wsparcie dla oprogramowania i pomoc w zakresie digitalizacji procesów wymiany handlowej.

W środę, 24 kwietnia CATTS oficjalnie otworzyło nową polską siedzibę firmy. Została ona zlokalizowana na dziewiątym piętrze biurowca Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim. To dzięki budowie nowoczesnego budynku z powierzchnią biurową klasy A firma zdecydowała się na ulokowanie swojego oddziału właśnie w Bydgoszczy. W pierwszym z planowanych dwóch biurowców poza CATTS ulokowały się takie firmy jak Meelogic, Asseco, Luxmed czy BNP Paribas.

Założyciel CATTS Peter Bulters podczas uroczystego otwarcia opowiadał o swojej karierze. Rozpoczął on prace jako kierowca ciężarówki. Później trafił do służby celnej. Do Bydgoszczy przybył po raz pierwszy w 2007 roku – Dołączyłem wtedy do JP Morgan. Odwiedziłem wtedy biuro przy Fordońskiej 199. Potem, po przejęciu biznesu przez Livingston w 2011 roku przenieśliśmy się do Biznes Parku przy Kraszewskiego – mówił Bulters. W 2015 roku podjął decyzję o zmianie swojej drogi zawodowej i wraz ze swoim synem Nickiem otworzył CATTS.

Obecnie CATTS posiada swoje odziały w 21 krajach – między innymi w Wielkiej Brytanii, Indiach, Meksyku, Stanach Zjednoczonych czy na Węgrzech. Przedstawiciele oddziałów z Indii czy Meksyku specjalnie przybyli do Bydgoszczy, by uczestniczyć w ceremonii otwarcia nowego oddziału. – Nasza praca jest ciekawa. Po powstaniu strefy Schengen wszyscy myśleli, że wymiana handlowa będzie ujednolicona i nie będzie odpraw celnych. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Potrzeba było wiedzy i specjalistów. Kraje Beneluksu wciąż nie mają takich przepisów prawnych, jak reszta Unii Europejskiej – wspomniał szef CATTS. Bulters podkreślił też, że wyzwaniem dla współczesnego świata – a zarazem jego firmy – są dynamiczne zmiany w handlu i logistyce czy Brexit.

CATTS jest dokładnie taki, jak nowe biuro – w wysokim standardzie i nowoczesny. Z tych wszystkich naszych lokalizacji planujemy, aby bydgoska siedziba była głównym centrum operacyjnym i wspomagała inne oddziały – podkreślił Peter Bulters. Szef CATTS podziękował za współpracę Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego z prezes Edytą Wiwatowską na czele.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bebe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bebe
Gość
Bebe

Prosze poprawic nazwe firmy Livingston – bez ‚e’ na koncu….

Powiązane treści