Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONFotorelacjeW Żninie otwarto Centrum Sportów Wodnych [ZDJĘCIA]
03.05.2022 | 11:48

W Żninie otwarto Centrum Sportów Wodnych [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Tomasz Czachorowski dla UMWK-P

W sobotę (30 kwietnia) nad Małym Jeziorem Żnińskim oficjalnie otwarto Centrum Sportów Wodnych. Swoje miejsce znajdą tam organizacje związane ze sportami wodnymi.

Centrum Sportów Wodnych Żnin postało w miejscu zburzonego dwa lata temu budynku żnińskiego WOPR. Na plaży pojawiła się wieżyczka dla pałuckich ratowników wodnych, którzy w sezonie letnim zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad żnińskim jeziorem. Inwestycję wyposażono w kajaki, rowery wodne, łodzie solarne, leżaki i kosze plażowe w stylu retro. W nowopowstałym budynku znajdują się między innymi sale do spotkań i hangary na sprzęt wodny, a na dachu znajduje się taras widokowy.

Cała inwestycja wyniosła niemal 5,5 mln złotych. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln złotych z wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Centrum Sportów Wodnych Żnin – lokalizacja

Centrum Sportów Wodnych Żnin mieści się przy ulicy Szkolnej 12 nad Jeziorem Żnińskim Małym.

Uroczyste otwarcie Centrum Sportów Wodnych w Żninie odbyło się w sobotę, 30 kwietnia. W uroczystości wzięła udział przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. – To miejsce będzie promieniowało na młodych ludzi, będzie ich zmuszało do aktywności, będzie ich prowadziło, bo ostatecznie to dokąd zmierza gmina, Polska i świat, zależy od młodych ludzi – mówiła Piniewska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments