Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoChoinka wraca na Stary Rynek, a na Mostowej tworzy się jarmark. Bydgoszcz przygotowuje się na Święta
28.11.2019 | 10:28

Choinka wraca na Stary Rynek, a na Mostowej tworzy się jarmark. Bydgoszcz przygotowuje się na Święta

Na zdjęciu: Choinka/archiwum

Fot. Pixino.

Na Starym Mieście trwa przygotowywanie atrakcji świątecznych – rozpoczęto montaż domków na Bydgoski Jarmark Świąteczny oraz atrakcji zimowego wesołego miasteczka na placu Teatralnym. Niebawem na Starym Rynku stanie też choinka – drzewo przyjedzie do Bydgoszczy z Borów Tucholskich.

W ubiegłym roku, z powodu remontu płyty, miejska choinka wraz z szopką stanęła na placu Teatralnym. Teraz świąteczne drzewko powróci na swoje stałe miejsce. Podczas remontu Starego Rynku wyznaczono na nie stałe miejsce, które zapewni odpowiednią instalacje przewodów zasilających lampki.

Choinka ma pojawić się w Bydgoszczy w najbliższych dniach. Będzie to ponad 20-metrowy świerk pochodzący z Nadleśnictwa Zamrzenica, położonego w Borach Tucholskich. Dziś leśnicy rozpoczną operację przygotowania drzewa do transportu na Stary Rynek.

Obok choinki stanie też tradycyjna szopka – nie będzie jednak w niej żywych zwierząt. Ale to nie jedyne akcenty świąteczne, które pojawią się na najważniejszym placu miasta – do Mikołajek pojawią się na nim iluminacje: fotel, stary samochód, figura damy i dżentelmena oraz 15 elementów latarniowych. Przy ratuszu staną tradycyjne, świecące anioły, a sam budynek magistratu zostanie podświetlony projektorami. Przy wejściach na Rynek staną za to bramy. Warto dodać, że tej zimy po raz pierwszy na placu pojawiły się zimowe ogródki lokali gastronomicznych – stanęły one w pobliżu pubu PRL i restauracji Pizza i Pasta, zaś trzy kolejne zamontowano po stronie północnej, w pobliżu Seta Disco i Sphinxa.

Zobacz również:

Bydgoski Jarmark Świąteczny jak z bajki. Znamy program i atrakcje

Nieopodal Starego Rynku, na ulicy Mostowej trwa za to montaż atrakcji Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Ulica Mostowa została zamknięta dla ruchu samochodowego – obecnie trwa na niej składanie drewnianych, jarmarkowych domków oraz atrakcji wesołego miasteczka. A wśród nich znajdują się 30-metrowe koło młyńskie, kryształowy pałac z labiryntem luster, mały rollercoaster, kula śnieżna oraz gry zręcznościowe. Należy jednak dodać, że wstęp na te atrakcje będzie biletowany, a więc – dodatkowo płatny.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z PRZYGOTOWAŃ DO BYDGOSKIEGO JARMARKU ŚWIĄTECZNEGO

Bydgoski Jarmark Świąteczny rozpocznie się w piątek, 6 grudnia i potrwa do niedzieli, 22 grudnia. Na Mostowej pojawią się wystawcy, którzy zaoferują wyroby kulinarne oraz rękodzieło. Podczas jarmarku będzie można zaopatrzyć się również w bombki, ozdoby i inne rękodzieło. Nowością podczas przedświątecznego wydarzenia będzie tzw. bydgoski domek – codziennie będzie tam ulokowany jeden z wystawców, który będzie zapraszać bydgoszczan do zakupów własnych wyrobów. Goście jarmarku mają także zyskać możliwość przygotowania potraw świątecznych pod okiem szefa Chaty Kujawskiej Wojciecha Grześkowiaka. Posłuchają także porad na temat samodzielnego przygotowania dekoracji.

Przy Mostowej stanie też scena, z której popłynie świąteczna muzyka. Na szczególne uwzględnienie zasługują koncerty: Chóru Akademickiego UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika (13 grudnia), zaplanowany dzień później występ Magdy Steczkowskiej oraz koncert zespołu Future Folk (20 grudnia). Na scenie pojawią się także Żuki, kapela Cynamony, muzycy z bydgoskiej Akademii Muzycznej czy kwartet Doctor Jazz. Dla dzieci przygotowano także specjalne spektakle oraz pokaz rzeźb lodowych. Część atrakcji zaplanowano także na barce Lemara na Rybim Rynku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści